Geçtiğimiz yıl Star Wars evreni için asıl yeni bir umut olan – ne yaptığımı anladınız değil mi?- ve iyisiyle kötüsüyle kalbimizi kazanan The Mandalorian’ın ikinci sezon yayın tarihi, eylülün başında açıklanmış, bizler de sizinle şuradan paylaşmıştık. Tam kalbimizi, henüz sadece, kolektif olarak dünyada gördüğümüz en sevimli şey olduğundan emin olduğumuz Bebek Yoda için hazırlamaya başlamıştık ki beklenen şekilde, yeni sezondan ilk tanıtım da yayınlandı. Buyurun, sıcak sıcak izleyin:

Söylememe gerek yok, görüyorsunuz, her şeyiyle çok güzel görünüyor. Ki bu da 30 Ekim’e kadar sakince bekleyebilmemiz açısından işimizi çok kolaylaştırmıyor sanırım. Ama biraz sakinleşirsek biraz sohbet edebiliriz. Mesela bu sezon, tanıtımın açılışından anlaşılacağı şekilde, evrenin diğer kısımlarına göre daha karanlıkta kalan Mandalore ve Mandalorianlar hakkında doğal olarak daha fazla şey keşfedeceğiz.

Biliyorsunuz The Mandalorian’ın temelde Return of The Jedi’dan birkaç yıl sonrasında konumlanması ve filmlerin arasındaki boşluğu tamamlayacak şekilde İlk Düzen‘i ortaya çıkartan olayları işlemesi söz konusuydu. Birinci sezonda gördüklerimiz, çoğunlukla, A New Hope‘u bize hatırlatacak şekildeydi ve geçtiğimiz yıl boyunca John Fevreau da Mandalorian’ın ikinci sezonuyla ilgili olarak sıkça Empire Strikes Back‘ten referanslar vermişti. Nitekim Attack of the Clones’ta Jango Fett’i canlandıran Temuera Morrison‘ın can vereceği Boba Fett‘in ikinci sezonda yer almasıyla birlikte, bu sezonun olay örgüsünde, Empire Strikes Back‘te yaşananların etkisini izleyebileceğimizi söyleyebiliriz.

Bu sezon, Boba Fett’in yanında henüz kendisini göremediğimiz Ahsoka rolünde Rosario Dawson, Bo-Katan rolüyle Katee Sackhoff, Cobb Vanth rolüyle Timothy Olyphant ve henüz açıklanmayan bir rol ile de Michael Biehn ile birlikte, tanıtımda cübbesiyle birazcık göz attığımız, Sabine rolündeki Sasha Banks da hikâyeye giriş yapıyorlar. Yani ilk sezonda izlediğimiz, çoğu bölümlük olayların yaşandığı bir iki gezegen dışında, evrendeki diğer kısımları ve oluşumlarını da daha çok keşfetme imkânımız olacak.

Greef Karga olarak Carl Weathers, Gina Carano‘nun Cara Dune‘u ve Giancarlo Esposito‘nun  Moff Gideon‘u da elbette Pedro Pascal ve Bebek Yoda ile birlikte dönüş yapanlar arasındalar. Bebek Yoda demişken, cidden çok özlemediniz mi siz de?

Gerisi zaten İmparatorluk, X-Wing’ler, Moff Gideon ve Sabine ile de sinyalleri verilen Dark Saber ihtimalleri, Mando’nun Bebek Yoda’nın peşi sıra macerasına devam etmesi. Ki bunlar da başlı başına bizi diziye çeken şeyler zaten, hem yönetmenler Jon Favreau ve Dave Filoni‘ye hem de önceki sezonu görsel olarak ayıla bayıla bize beğendiren Virtuel Set teknolojisine güvenimiz devam ediyor. Şu tanıtımdan sonra nasıl etmesin değil mi?

Ben kalbimi şuraya bırakıp, “Gel 30 Ekim, gel” diyerek klavyenin başından ayrılıyorum. Sizde durumlar nasıl; beğendiniz mi tanıtımı, ikinci sezon için heyecanlı mısınız? Yani, bize sorarsanız, Mando gibi, çocuk nereye giderse oraya doğru yollanacağız. Hayır, o tanıtımın sonundaki kapak kapatıştan sonra, zaten fazla da bir şansımız yok.

,

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.