Bilmiyorum şu sıralar satışlar ne alemdedir, Sony’nin meseleye bakışı, duruşu nedir; ama zannedersem şu şekil bir cümle kursam kimsenin itirazı olmaz: Sony’nin en büyük markası an itibariyle Uncharted. Evet, God of War deyince hâlâ akan sular duruyor; evet, LittleBigPlanet ve Sackboy firmanın gayrıresmi maskotu. Ama benim çok uzun zamandır “PlayStation exclusive” deyince aklıma Nathan Drake ve onun maceraları geliyor.

Uncharted Nathan Drake Collection

Bu da boşa bir tespit değil elbette. Uncharted serisi, öncelikli olarak şu sıralar PlayStation için özel çalışan en sükseli firma, Naughty Dog’un elinden çıkma. Üstelik bugüne kadar çıkarttığı dört oyun, yani Drake’s Fortune, Among Thieves, Golden Abyss ve Drake’s Deception belirli bir standardın altına katiyen inmedi. Şimdi yavaş yavaş Uncharted 4: A Thief’s End‘e doğru ilerliyoruz ve o sırada bizim gazımızı alacak, serinin finalini daha sağlıklı beklememizi sağlayacak bir kompilasyon bu yüksek standartlı oyunları bir araya topluyor.

Nathan Drake Collection‘dan söz ediyorum elbette. 7 Ekim’de PS4’e özel olarak piyasaya sürülecek olan kompliasyon, PS3 için piyasaya sürülmüş tüm Uncharted oyunları tek bir diskte toplayacak. Açık konuşmak gerekirse bu oyun tam benim geri dönüp Uncharted’ları oynama isteğimin ortasına çiçek gibi açtığından, plana zerre bir itirazım yok. Üstelik pek çok remastered versiyonun da bir tık üstünde gözüküyor kendisi görüntü kalitesi olarak.

Tabii tek artı yanı tüm oyunları bir diskte topluyor olması değil. Nathan Drake Collection aynı zamanda yanında Uncharted 4′ün multiplayer betasıyla da gelecek. Uncharted 2 ile birlikte seriye ilk defa multiplayer ögesi geldiğinde önce “ne gerek vardı” diyen, sonra da müptelası olan bir insan evladı olarak bunu da merakla bekliyorum. Kutunun içinden çıkan beta, 4-13 Aralık günleri arasında sürecek. Merakla bekliyoruz. Buyurun, fragmanını da şöyle koyuyoruz!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.