Uncharted 4: A Thief’s End ile ilgili spoiler vermek istemiyoruz, ama sadece şunu dememiz yazının geri kalanın sağlığı için önemli: Oyun iyi bitti. Epey iyi bitti yani. İnsanı ihya eden bir tatta, keyif vere vere, açık yerleri kapaya kapaya bitti. E ama insanlar Uncharted oynamak istiyorlardı. Naughty Dog UC4’e de The Last of Us gibi güzel bir ek paket fırlatsın istiyorlardı. Bu yüzden de The Lost Legacy açıklandı.

DLC olarak sunulamayacağı ayyuka çıkınca kendi başına bir oyun olarak da satılmasında karar kılınan The Lost Legacy’yle ilgili haberlerimiz var işte. Oradan türeterek de bir önermede bulunmak istiyoruz, ama çok kendi önümüze geçmeyelim. Önce The Lost Legacy var tabağımızda. Uncharted 4’ün bitiminden yaklaşık bir yıl sonra başlayacak olan The Lost Legacy’de serinin sert kadınları Nadine Ross ve Chloe Frazer‘ı takip edecek.

Uncharted 4 Lost Legacy

Esas durum ise şu: Oyunun yönetmeni Kurt Margenau geçtiğimiz gün PlayStation Blog’a verdiği bir röportajda, hiçbir noktada Nathan Drake’e yer vermeyeceklerini söyledi. Denilene göre, bir dönem Naughty Dog’daki oyunşörler Drake’i oyuna bir yan karakter olarak eklemeyi düşünmüşler, ama Uncharted 4’teki finalden sonra Nate’i götürecek bir yer bulamamışlar. O yüzden de komple oyun dışı bırakmaya karar vermişler.

Bravo. Biz buradan yola çıkaran Naughty Dog’a bir öneri yapmak istiyoruz. Spoiler vermeden de yapamayacağız. O yüzden savulun. Şunu diyeceğiz zira: Bundan sonra yeni nesil Drake’lerle devam etsek ya? Zaten sanki niyetiniz o değil miydi biraz? Bir yerde, bir noktada hem hayran baskısı hem de Sony darlaması bize bir Uncharted 5 getirecek. O kesinse eğer, Nathan hikayesini de burada tamamladığımıza kendi oyununun DLC’sine sokamayacak kadar eminsek, bundan sonraki oyun Cassie’s Fortune olsa mı mesela?

Çok süper olmaz mı ya?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.