Sormuyorlar ki, reboot deyince ne istiyorsun diye. Sorsalar anlatıcam. Mesela He-Man filmini ele alalım. Şöyle benim yaşımdakilerin de keyif alacağı bir film hayal istiyorum. Yarı çıplak kas manyağı adamın karakterinin bir Conan the Barbarian şeklinde alınmasını isterim mesela. Conan kadar vahşi olmasa da, ülkesini korumak için her şeyi göze alan bir savaşçı. Adam ne kadar efendiyse, He-Man o kadar sert olsa. Mesela Titrek Atılgan’a dönüştüğünde Hobbit’teki Warg’lar gibi daha vahşi olsa hoş olmaz mı? Kaplan bu sonuçta. Vahşilik içgüdülerinde var.

Skeletor bir Red Skull ile Palpatine arasında bir yerde dursa ya. Hem hain planlar yapsa ve kötü adamları manipüle edip düşmanının üzerine salsa, sonra iş başa düştüğünde Cap karşısındaki Red Skull gibi gücünü de ortaya koysa. Black Widow tadında bir Teela olsa mesela, azıcık flört, ama iş dövüşe geldiğinde kendini ezdirmeyen. Bir de Wonder Woman klasında She-Ra ekledin mi, mis gibi He-Man filmi oldu işte. Ah işte, bana bir sorsalar? Şans vermiyorlar efendim, imkanlarımız kısıtlı ondan hep.

HeManEternityWar#2_Cover

Peki Deadline’ın haberine göre filmi yönetme konusunda görüşme halinde olduğu söylenen McG bu vizyonu sergileyecek bir yönetmen mi? Ya da daha büyüklere yönelik, daha geek işi bir He-Man filmi çekebilir mi? Açıkçası kafam karışık. Kendisi öyle acayip işlere imza atmış ki, tam kafamda canlandıramadım bu mitolojik sayılabilecek öyküyü nasıl anlatır diye. Adamın özgeçmişinde Charlie’s Angels 1 ve 2 gibi çerezlik bir aksiyon film var, öbür tarafta Terminator Salvation gibi daha ciddi ağır bir film var. Dizi olarak Chuck gibi tam geek işi bir dizi çekmiş, en son döve döve bitiremediğim Shadowhunters‘ı da bu adam çekmiş. Haliyle yönetmenin ismine bakıp film süper olacak veya çok kötü olacak demek zor. (e.n.: Bence kolay, çok kötü olacak)

HE-MAN_18

Bir de önceki haberde çekinerek yazdığım olumsuz durumlar var, Hollywood’un çocukluğumu tarumar etme planıyla ilgili. Bir de bu tarz işlere iyi film çekelim değil de çocuklara oyuncak satarak para kazanırız mantığıyla yaklaşıldığı ve bu sebepten yaş limiti olarak daha küçükleri hedef alma durumu da var. O sebeple her reboot’ta olduğu gibi yine yeni bir ümitle başlayıp sonra hayal kırıklığı yaşayacağımı düşünüyorum. Güzel olmaz mıydı ya şöyle daha yetişkin işi, geçmişe aşırı bağlı kalamayan, referanslarla selam çakan bir yeniden yaratılış filmi. Siz ne diyorsunuz geekler? McG’den böyle bir film beklenir mi?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.