Gözün görmediği şeyi beyin işleyebilir mi? Arizona’nın bağrından doktora öğrencisi Jay Sanguinetti’nin çalışmasına göre evet. (FRINGE müziği gir)

Denekler üzerinde test yapıyorlar. Beyin dalgalarını okuyan EEG’ye bağlanan deneklere, beyaz ve siyah arkaplanlar içerisinde yine beyaz ve siyah renklerde saklanmış objeler gösterilmiş, sadece 170 milisaniye. Denekler her seferinde beyaz ve siyah slaytlar gördüklerini söylemişler. Gel gelelim beyin öyle dememiş!

“Görselleri gösterdiğimizden 400 milisaniye sonra, beyin dalgaları anlamlı bir obje tanıdığı ve tanımladığı zamanki frekansa gidiyor, yani beyin gizli objeyi tanıyor, fark ediyor ve kaydediyor. İşin koptuğu nokta, mevcut bilinç seviyesine bunu bir yorum olarak ulaştırmıyor, yani kişi o anda objeyi aslında görse de beyin analiz ettiği bu bilgiyi kişiye vermiyor.” diyor Sanguinetti.

mock-surprise-gif

Buradan sonra sorular başlıyor:

  • Madem göz ayırt edemiyor, beyin tanıdık obje olduğunu nasıl anlıyor, neden analiz ediyor?
  • Madem analiz ediyor, göz nasıl göremiyor?
  • Niye adama “La oğlum vazo var orda baksana, parmağımın yanına bak, hah oraya!” demiyor?

Cevapsız soruları da geçtim, bütün bu sübliminal iddiaları, İllüminati gözleri, filmlerin arasındaki mikro kareler çalışıyor ve kanıtlandı o zaman?

Haydi bir de karanlık gecenin korkuları arasındaki arkadaşlarımıza bir soru, gözünüz görmediği için beyninizin size söylemediği başka neler, kimler olabilir etrafımızda?

 

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.