Venom’ın devam filmi olarak çekilen Let There Be Carnage’ın bu yılın eylül ayında çıkmasını bekliyorduk ama malum durumlar sebebiyle hiçbirimiz bundan emin değildik. Filmlerin ertelenmesi artık bizim için bir sürpriz olmaktan çıktı sonuçta. Woody Harrelson’ı ve Tom Hardy’i seviyor fakat Venom’ın ilk filminde beklediğimizi tam anlamıyla bulamamamızdan ötürü bu serinin akıbetinden korkuyorduk, korkularımıza hak verdiğinizi varsayıyorum. Korktuğumuz başımıza geldi, şurada bahsettiğimiz Sony Pictures of Marvel Characters yani nam-ı diğer SPUMC’tan (Bu komik kelimeyi her fırsatta kullanacağım) yeni bir fragman geldi!

Fragmana bakılırsa film, bir önceki Venom filminin karanlık ve ciddi atmosferinden bir nebze kurtulmuş gibi gözüküyor- Bunun doğru bir karar olduğunu düşünüyorum ama bu filmde de önceki filmde olduğu gibi bir ton eşitsizliği olabileceğini de düşünmüyor değilim. Fragmanda da belliydi zaten, evet, komiklikler ve şakalar var ama bir yandan da adam yiyen bir parazitten bahsediyoruz, bunun ciddiyetinin de farkında olacaklar ki şiddetli sahneler eklemekten kaçınmamışlar. Hemen bir dilediğimi paylaşmak istiyorum: Umarım bu film de önceki film gibi bu PG-13 olmaz! Bahsettiğim güldürmeyen şakalar ve kendini fazlasıyla ciddiye alan şiddet sekanslarının art arda gelmesi filmin temposunu etkiliyor, böyle olunca da biz pek etkilenmiyoruz.

Az önce de belirttiğim gibi, film espriler ve şakalar yapmaya çalışıyor fakat gülmüyoruz. Komik değil. Venom’un Eddie’nin suratına ketçap patlatması, “Çikolata teslimatı” gibi espriler yersiz geldi açıkçası. Hatırlarsanız hayranlar ilk filmi bir süper kahraman ya da süper kötü filmi olmaktan çıkarıp biraz daha romantik komedi düzleminde yargılamıştı, bunu gerçekten ciddiye almış gibiler. Venom ve Eddie arasındaki ilişkiyi, bir rom-com edasıyla verecekler sanırım. Bu filmi iyiye mi götürür, kötüye mi götürür, bilemiyorum. Bana sorarsanız ilk filmde izlerken en çok keyif aldığım kısım bu ikisinin ilişkisiydi, o yüzden böyle bir yola girmeleri beni memnun etti.

Woody Harrelson’ın canlandırdığı Cletus Kasady karakterinin fragmanda pek baskın olmadığını itiraf etmem lazım. Bir diğer taraftan da Cletus’ın Eddie’yi tahmin ettiğimizden daha yakından tanıdığına şahit olduk, “Hoş geldin Eddie Brock, görüşmeyeli uzun zaman olmuştu” gibisinden bir repliği var kendisinin. Önceki filmde işlemedikleri bir ikili ilişkiyi işleyecekler gibi gözüküyor, bakalım neler olacak.

Bütün bunlarla beraber ilk filmde zaten siyah olan bir karakteri neden siyah arka planda ve karanlıkta kavga ettirdiklerini anlayamamıştım ve CGI kavgalar da bu gibi sebepler dolayısıyla anlamsız ve çirkin gözüküyordu. Bu filmden en büyük beklentim kavgaları bu defa görebilmek. Lütfen biraz ışıklandırın şu filmi!

Siz ne düşünüyorsunuz? Fragman sizce başarılı mıydı?

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.