Benedict Cumberbatch, Netflix’in ilk olarak 2021’de duyurduğu gerilim dizisi Eric’in başrolünde yer alacak. 1980’ler New York’unda geçecek olan altı bölümlük dizide Cumberbatch, dönemin popüler bir televizyon programındaki kukla sanatçısı Vincent Sullivan’ı canlandıracak. Cumberbatch’e dizide Gaby Hoffmann, Donald Sage Mackay, Dan Fogler, David Denman ve McKinley Belcher II eşlik edecek. Dizinin yaratıcısı ise The Split, Iron Lady ve The Invisible Woman uyarlamasından tanıyabileceğiniz Abi Morgan.

benedict cumberbatch

Diziye ismini veren Eric, Vincent’in oğlunun çizdiği, yatağının altında ‘yaşayan‘ mavi bir canavar. Dokuz yaşındaki Edgar bir sabah okula giderken ortadan kayboluyor, babası da Eric’i popüler bir çocuk programı olan Good Day Sunshine‘da canlandırarak televizyona çıkarabilirse Edgar’ın görüp, eve döneceğine inanıyor. Hikâyemiz de böylece başlıyor. Bu suçluluk dolu ve zorlu arayış sürecinde Vincent, gitgide daha da yıkıcı davranışlara sürüklenip ailesini, iş arkadaşlarını ve oğlunun arama çalışmalarına yardım eden dedektifleri kendisinden uzaklaştırırken, oğlunu geri getirmek için tek umudu olduğunu düşündüğü Eric’e sığınıyor.

Şu ana kadarki hâliyle Eric bana ağır ve insanın ruh hâliyle anlık olarak oynayabilecek bir yapım izlenimini verdi. Bir evladın kaybı, suçluluk ve belirsizlik güçlü temalar, bunlara arka planda yaşanan AIDS salgını ve yolsuzlukla dolu bir şehri ekleyince işler daha da karanlıklaşıyor ama bir yandan da hikâyenin diğer odağında, bir çocuk programında yaratıcısıyla konuşan; onunla var olsa da ondan ayrı bir kişiliğe kavuşan, iki metrelik dev bir kukla var. Çekimleri geçtiğimiz yılın sonlarında başlayan dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Cumberbatch’i bir kez daha karizmatik ama narsist bir rolde izleyecek olma pahasına rağmen ben şimdiden takibe alacağım sanırım, siz ne dersiniz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.