Tam da çoğumuzun tadı Netflix Türkiye’nin Ocak ayında yapmış olduğu zamlardan ve Sıcak Kafa’nın iptalinden sonra kaçmışken Netflix, Youtube hesabından yayınladığı videoda bu yıl çıkacak olan birbirinden ilginç konulara sahip birçok filme yer verdi. İşte Netflix’in 2023 yılında dağıtımcılığını yapacağı filmlerin çıkış tarihleri:

YOU PEOPLE – 20 Ocak

Kendilerini çatışan kültürlerin ve toplumsal beklentilerin ağırlığının altında bulan yeni bir çifti konu alan You People’ın kadrosunda Eddie Murphy ve Jonah Hill gibi isimler mevcut. Johan Hill’in hem yazar hem de oyuncu kadrosunda bulunduğu You People filmi Romantik/Komedi türünde.

YOUR PLACE OR MINE – 10 Şubat

Bir Amerikan Romantik/Komedi filminin daha çıkış tarihi duyuruldu. Film, Debbie (Reese Witherspoon) ve Peter (Ashton Kutcher)’ın arkadaşlıklarını konu alıyor.

LUTHER: THE FALLEN SUN – 10 Mart

Luther dizisinin sevenleri için John Luther’ın hikâyesi devam ediyor. Ödüllü diziyi konu alan bu filmde ortaya konulan işi büyütmenin amaçlandığını söyleyen Idris Elba, Luther karakterini tekrardan canlandıracak.

MURDER MYSTERY 2 – 31 Mart

Friends: The Reunion’dan sonra Jennifer Aniston’ı görebilecek olmak güzel. Filmle ilgili şu ana kadar bilinene göre seyirciler, bir cinayeti çözmeye çalışırken ve bir yandan da ilişkilerini onarmaya çalışan Nick (Adam Sandler) ve Audrey’i (Jeniffer Aniston) izleyecekler.

THE MOTHER – 12 Mayıs

Ölümcül bir suikastçi’nin saklandığı yerden çıkması ve kızını koruması gerekiyor. Bol aksiyon ve gerilim dolu filmin başrolü Jeniffer Lopez. Filmi izlemek için ikinci bir neden daha var. The Batman filminin yazarlarından Peter Craig, The Mother filminin yazarları arasında.

EXTRACTION 2 – 17 Haziran

2020 yılında çıkmış ve Netflix’in en çok izlenen orjinal yapımlarını sollamış olan ilk filminin devam filmi Extraction 2, daha küçük bir oyuncu kadrosuyla ancak bol aksiyonuyla izleyicileri tekrardan karşılayacak. Aksiyon filmlerinin büyük bir fanı olmasam da ekranlarda görmeye alıştığım Chris Hemsworth’ün bu filmdeki performansı ve filmin senaryosu oldukça sağlam.

THEY CLONED TYRONE – 21 Haziran

R-Rated Sci-Fi olan They Cloned Tyrone, bir cinayeti araştıran üç kişinin devlet komplolarına doğru yol almasını konu alacak. Siyahi nüfusun üzerinde yapılan deneyler ve insan klonları gibi bir konu üzerinde duruluyor. Filmin kadrosunda Star Wars‘tan anımsadığımız John Boyega ve Django Unchained ile sempati beslediğimiz Jamie Fox isimleri de yer alıyor.

HEART OF STONE – 11 Ağustos

Amerikan casus filmlerine doyduk sanıyorduk. Doymamışız. Tom Harper’ın yönetmenliğini yapacağı Heart of Stone filminde Gal Gadot, kurgusal karakter olan CIA ajanı Rachel Stone’u canlandıracak. Bu film için yapılan “Mission: Impossible ve James Bond gibi aksiyon serilerine kadın bakış açısı kazandıracak orijinal bir uluslararası casus gerilim filmi” tanımı, beklentileri yükseltmek için geçerli bir bahane.

LIFT – 25 Ağustos

X-Men: Days of Future Past ve Mr. & Mrs. Smith gibi filmlerin yazarlığını üstlenmiş Simon Kinberg’in yazar kadrosunda bulunduğu Lift, FBI tarafından tutulmuş olan uluslararası bir hırsız ekibinin soygununu konu edinecek. En ilgi çekici nokta ise soygunun Londra’dan Zürih’e doğru hareket hâlindeki bir uçağın içinde geçecek olması.

DAMSEL – 13 Ekim

Damsel; Millie Bobby Brown, Robin Wright ve çoğumuzun Black Panther filmlerinden tanıdığı Angela Bassett ile çekici bir kadro oluşturulmuş. Ancak sadece kadrosuna değil, içeriğine baktığımda da yine tanıdık bir şeyler seziyorum. Çukura atılan, prensini bekleyen bir prenses ve korkunç bir ejderha… Akıllara Shrek 1 ve Rapunzel gelmiyor değil. Fakat bu filmde prensin ve prensesin portresi diğer hikâyelerden çok daha farklı. Fantastik ama alışılmış bir konuya sahip oluşunun yanında umarım yenilikçi bir gidişat ile karşılaşırız.

PAIN HUSTLERS – 27 Ekim

Chris Evans, Catherine O’Hara ve Emily Blunt’ın yer aldığı Pain Hustlers; entrika filmlerinin arasındaki yerini almaya geliyor.

THE KILLER – 10 Kasım

David Fincher işin içinde olacak ve biz o filmi izlemeyeceğiz… Matz French’in “The Killer” isimli çizgi romanından uyarlanan The Killer filminin kadrosunda muazzam isimler yer alıyor: Michael Fassbender (The Killer), Tilda Swinton ve Arliss Howard.

A FAMILY AFFAIR – 17 Kasım

Başrollerinde Nicole Kidman, Zac Efron ve Joey King’in yer aldığı A Family Affair, bir Romantik/Komedi filmi olacak. Filmin hikâyesi hakkında bilinen tek şey; Genç bir kadının (Joey) annesinin (Nicole) ve film yıldızı patronunun (Zac) arasındaki ilişkiyi konu alacak oluşu. Filmin yönetmeni ise P. S. I Love You ve Paris je t’aime gibi yapımlarla bilinen Richard LaGravenese.

LEO – 22 Kasım

Florida’da bulunan bir ilkokuldaki teraryumda arkadaşı kaplumbağa ile yaşamakta olan, Adam Sandler’ın seslendirdiği kertenkele Leo, dışarıdaki hayatı keşfetmek için kaçış planları yapmaya başlıyor. Müzikal/Komedi türündeki bu animasyonun seslendirme kadrosunda; Jackie Sandler, Sadie Sandler ve Bill Burr gibi isimler de yer almakta.

LEAVE THE WORLD BEHIND – 8 Aralık

Long Island’da tatile çıkmış iki aile, dünyayı değiştirecek bir haber ile karşı karşıya kaldıklarında kendilerine güvenli bir yaşam çizmek adına uğraş vermek zorundadır. Rumaan Alam’ın “Leave the World Behind” isimli romanından uyarlanan; Julia Roberts, Ethan Hawke ve Kevin Bacon’ın yer aldığı Leave the World Behind, Psikolojik/Gerilim türünde bir film olacak.

REBEL MOON – 22 Aralık

Aksiyon/Macera türündeki Rebel Moon’un hikâyesi; Ed Skrein’in canlandırdığı Balisarius adlı bir diktatörün ordusu tarafından saldırıya uğrayan, uzayın en uzak noktalarındaki uzak bir gezegendeki barışçıl bir koloninin hikâyesine odaklanıyor. Kora (Sofia Boutella) isimli genç bir kadın, koloni’nin güçlenmesi amacıyla komşu gezegenlerden savaşçılar bulması için görevlendirilecektir. Direktör koltuğuna oturan isim ise Zack Synder. Beklentiler oldukça yüksek!

Author

İlgi alanlarına vakit ayırmayı ve hobileriyle uğraşırken kafa dinlemeyi seven kendi halinde bir insan. “Now your sanity and mine can die together!”

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.