Sinema dünyasında suikastçiler ne kadar önemli bir yer tutuyorsa; muhtemelen video oyunları dünyasında sahip olduklarının yarısı kadar bile değildir. Video oyunları, muhtemelen doğaları gereği suikatçilere çok daha açık bir medyum. Hemen hemen her video oyununun ana oynanış mekaniklerinden biri başkalarını öldürmek olduğundan ve suikastçilik çoğu zaman bunun -önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi- profesyonel ve mesafeli bir yöntemi olduğundan, sık sık bu tip karakterlerle karşılaşıyoruz.

Önceki listemizde olduğu gibi, burada da illa ki unuttuklarımız vardır. Öyle bir durumda, aynen diğeri gibi, listeye eklemeyi unutmayın. Hazırsanız başlıyoruz. Buyurun!

 

Agent 47

Agent 47

Seri: Hitman
Tercih Ettiği Suikast Yöntemi: Agent 47 kendisine ne verseniz kullanır muhtemelen, ama onu en çok özdeşleştirdiğimiz silahlar susturuculu tabanca ve tabii ki o ikonik imgeye sahne olan piyano teli.
“Cool” Faktörü: Agent 47 yüzünden kaç kişi orasına burasına barkod dövmesi yaptırdı haberiniz var mı? Adam kel, çok az konuşuyor, işini halledip mekanı terk ediyor ve hep çok iyi giyiniyor. Bulduğu saçma sapan kostümleri kuşanmadığında tabii ki. Agent 47 listemizdeki “cool” faktörü en yüksek karakterlerden biri.

 

Corvo Attano

Corvo Attano

Seri: Dishonored
Tercih Ettiği Suikast Yöntemi: Hançerler ve tatar yayları ağırlıklı olarak Corvo’nun aldığı canların sebepleri; fakat listemizdeki diğer girdilerin aksine Corvo aynı zamanda hedefine ulaşmak için büyü de kullanıyor.
“Cool” Faktörü: Aslında kendisi hiç konuşmadığından ve oyun sırasında hiç gözükmediğinden net bir “cool” faktöründen söz etmek mümkün değil. Fakat kapaktaki tasviri bile çok başarılı olduğundan, pek çok oyuncuyu kendi tarafına çekmeyi başardı.

 

Ezio Auditore di Firenze

Ezio Auditore di Firenze

Seri: Assassin’s Creed
Tercih Ettiği Suikast Yöntemi: Kılıçlar, baltalar, oklar ve tek atımlık tabancalar; Ezio’nun cephanesinde Rönesans İtalya’sında yaşayan bir suikastçiden beklediğiniz hemen hemen her şey -beklemediğiniz pek çoğuyla birlitke- var. Ama şüphesiz en imza silahı iki yeninden çıkarttığı gizli bıçakları.
“Cool” Faktörü: Kendine aşık ettiği koskoca bir nesili göz önünde bulundurursak çok yüksek. Hatta öyle ki, Ezio’nun “cool” faktörü yüzünden kendinden sonra gelen Assassin’s Creed ana karakterlerinin her biri maça 1-0 geride başladı.

 

Garona Halforcen

Garona Halforcen

Seri: Warcraft
Tercih Ettiği Suikast Yöntemi: Hançer. Meşhur hançeri Kingsbane zaten şu an şanslı rogue’ların banka kasalarında duruyor. Onun dışında kendisini çok nadiren başka silahlarla dövüşürken gördük.
“Cool” Faktörü: Yarı ork, yarı draenei olmak ilginç bir şey, bunu kabul edelim. Fakat Garona’nın kabahati, bir Orc dişisi olması. Ve Warcaft oyunlarına iki saniye bile göz geçiren herkes, o evrendeki dişi orkların havalı olmaktan çok uzak olduklarını görecektir.

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Suikastçi Reply

    “di Firenze” değil, “da Firenze”!!! Senelerdir di, de diye uydurup uydurup yalan yanlış bilmeden yazıyorsunuz. Düzeltin şu hatayı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.