Fifty Shades of Grey’in hikayesini artık biliyorsunuzdur. Multimilyoner Christian Grey ile edebiyat öğrencisi Anastasia Steele’in aşk öyküsünü anlatan roman, hayatına bir Twilight fan-fiction işi olarak başlamış, sonrasında kendi ayakları üzerinde duran bir esere evrilmiş ve nihayetinde tamamen Twilight serisinden bağımsız, kendisi başlı başına bir fenomen hâline gelmiş bir üçlemeye döndürülmüştü. E Hollywood da çok geride kalmadı, hemen film hakları alındı, yapıma başlandı.

Başrolünde Jamie Dornan ve Dakota Johnson’ın oynadığı film, ana mevzularından biri sado-mazoşizm olduğu için beklendiği üzere Amerika’nın film derecelendirme kurumu MPAA’den R reytingi aldı. Bunun anlamı, film 17 yaş sınırlamasına sahip, 17 yaşın altındaki bireylerin ebeveynlerinin gözetimi altında filme gitmeleri gerekiyor. Bu normalde pek çok filmin ürktüğü bir şey, zira pek çok sinema salon R dereceli filmleri göstermiyor, pek çok firma da o filmlere reklam vermiyor. Fakat Fifty Shades of Grey’in durumunda R reytingi filme köstek değil, destek olmuşa benziyor.

Fifty-Shades-of-Grey-Trailer-still-1

Amerika’nın online bilet satış merkezlerinden Fandango, Fifty Shades of Grey’in kurumlarının 15 yıllık tarihindeki en hızlı satış yapan R reytingli film olduğunu söyledi. Bu konuda geçtiği isimler arasında Sex and the City ve Hangover serisinin olduğunu söylersek, daha net bir resim çizmiş oluruz. Aynı zamanda film, şu anki tahminlere göre yeni bir fikri mülkün Hunger Games’ten beri elde ettiği en yüksek gişe rakamlarına ulaşacak. Yani 2012’den beri devam filmi olmayıp da en çok gişe yapan iş bu olacak gibi gözüküyor.

Yani filmi de, kitabı da merak etmiyorum desem fütursuz bir yalan olur elbette. İşin S&M kısmı beni çok alakadar etmiyor, milleti bu kadar yakalamayı ve tahrik etmeyi başaran şeyin ne olduğunu görmek istiyorum. Film ülkemizde 13 Şubat 2015’te “Grinin Elli Tonu” adıyla vizyona girecek. O zaman gidip göreceğiz bakalım, bu Christian Grey’in hikmeti neymiş?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

  1. alp demirkabız Reply

    az daha charlie hunham oynayacaktı bu rolde. verilmiş sadakası varmış

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.