Marvel Cinematic Universe’ün mâli olarak devasa başarılar elde etmesi birçok yapımcının gözünü süper kahraman filmlerinin üzerine çekti.  “Abi bu işte çok para var” diyen yapımcılar kıyısından köşesinden bu işe girmeye çalıştılar ama para akıtan bu çeşmenin başında Disney ve Warner Bros. gibi iki büyük dev vardı. Yine de bu pazara girmeye çalışan yapımcılar ya kendi süper kahramanlarını yarattılar ya da Marvel ve DC’nin unutturduğu diğer küçük süper kahraman çizgi romanlarına yöneldiler. Bunun son örneği olarak Sony, Valiant Comics’in Bloodshot karakterine çektiği filmden Vin Diesel’li ilk fragmanı yayınladı.

Hiç yalan söylemeyeceğim, fragman başlangıçta inanılmaz klişe ve sıkıcı geldi. Operasyon sırasında ölen bir askerin özel güçlerle geri gelip ailesinin intikamını alma hikâyesini en az yüz kere izledik. Hani Vin Diesel’i süper güçlü asker rolünde daha önce izlemesek yine bir nebze heyecanlanabilirdik. Ama ne zaman ki fragmanda müzik başa sardı ve aslında kahramanımız Bloodshot’ın hafızası silinerek sürekli farklı hedefleri öldürmek için kullanılan bir tetikçi olduğu ortaya çıktı, ben filme küçükten bir yükseldim. Filmin belki de en büyük plot twistini fragmanda göstermeleri kötü bir şey gibi görünse de eğer bu twisti görmeseydim filme dönüp bir kere daha bakar mıydım bilmiyorum.

blood-shot-header2

Avengers: Age of Ultron filminin ve Star Wars: The Old Republic, Bioshock: Infinite gibi oyunların görsel efektlerini yapan Dave Wilson’ın filmin yönetmen koltuğunda oturması, fragmandaki görsel efektlerin kalitesini açıklıyor. Özellikle kırmızının tonlarının bu derece güzel kullanılması hem filmin atmosferine hem de karakterin hikâyesine inanılmaz güzel uymuş. Filmin mutfağındaki diğer isimler ise blockbuster filmlere çok da yabancı olmayan insanlar. Hızlı ve Öfkeli serisinin yapımcılığını üstlenen Neal H. Moritz bu filmde de Vin Diesel’i yalnız bırakmazken filmin müziklerini Transformers filmlerinden hatırlayacağımız Steve Jablonsky yapacak.

Daha önce de söylediğim gibi  “hep aynı şeyler” diye başladığım fragmanın sonlarına doğru benim filme olan ilgim giderek arttı. Belki bu film tutarsa Sony kendine bir Valiant Comics Cinematic Universe falan kurar? Siz ne dersiniz? Bloodshot fragmanı sizin ilginizi çekti mi?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. Emre Türk Reply

    Vin abi bu hareketlerin çoğunu özel güçleri olmadan da yaptı bazı filmlerde heheh 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.