WalkingDeadSeason2Tease_640Hepimizin başına gelmiştir; çok istediğimiz bir şey olur ve ona ulaşmadan, ellerimiz arasına alıp hissetmeden başka şeylere zor konsantre oluruz.Bir an önce beklediğimiz şey olsun isteriz. Özellikle de ne zaman olacağını biliyorsak o tarih, bir türlü gelmez. Birkaç hafta öncesinde, yani The Walking Dead oyunun 2. sezon finalinin çıkmasını beklerken ben böyle bir durumdaydım. Çıkar çıkmaz oynadım, hafiften gecikmekle de beraber yazısını yazıyorum.

Dönüşü olmayan yol

Bütün dünyayı zombilerin basması, ahlak denilen şeyin kaybolması işi yeterince zora sokmuyordu; bu koşullara bir de kış eklenmeliydi. Sezon finalinde artık kışın geldiğini görüyoruz. Bu yüzden barınma ve ısınma ayrı bir önem kazanıyor. Tabi sadece kış değil aynı zamanda gruba eklenen bebek ile vereceğimiz her kararı bir kez daha düşünmek zorundayız artık. Daha ilk sahnede olan sürpriz de olayları biraz yoluna koyar gibi gözükse de… her şey göründüğü gibi değildir diyelim.

Sezon finali olan bu bölümde gruptaki sinirler iyice gerilmiş, herkes kendince haklı bir noktaya gelmiş ve daha kararlı olmuş diyebiliriz. Aslında oyunun her bölümünde verdiğimiz kararlar çok önemliydi, ancak bu kısımda inanın ki normalin çok ötesinde önemli. Verilen kararlar dolaylı da olsa o kadar farklı şeyleri etkileyebiliyor ki uyanık olmak lazım diyeceğim ama pek mümkün olduğunu sanmıyorum çünkü tahmin etmek neredeyse imkansız.

The-Walking-Dead-Game-No-Going-BackArtık sorunlar silahla hallediliyor

Ölü ya da canlı herkesin birbiriyle sorunu varken bir de zor mevsim şartları olayın üstüne tuz biber ekiyor. Bu konuda -örneğin nereden doğru yola çıkılacağı gibi- büyük kararların verilmesi hemen beklenilmiyor. Grup üyeleri bu tür kararları birkaç kez konuşuyorlar, aslında kavga ediyorlar da diyebilirim. Yani çok ani karar vermeye gerek yok ancak konuşmalarda kimi desteklediğinize ve ne dediğinize dikkat etmenizi öneririm çünkü herkesin tetik parmağı kaşınıyor.

Çocuk Clem’den ruhsuz Clem’e…

Nasıl oynuyorsunuz, hangi insanlarla aranız iyi bilmiyorum (yorum yaparsanız bilebilirim) ama benim oynattığım Clem hayatta kalmak için her şeyi yapan, yaşının küçük olmasına rağmen neredeyse gruptakilerin toplamından daha fazla şey görmüş ve yaşamış olan bir kıza dönüştü. Ve bu yolda neredeyse her şeyi yaptı, yapmaya da hazır bir… varlık oldu. Her zaman zor kararlar verdik, ancak 2. sezon finalinin sonu kadar korkunç bir karar verdim mi emin değilim.

Bu kararın ardından bir haftadan fazla zaman geçti, halen doğru bir karar mı verdim emin değilim. Sanırım hiçbir zaman da olamayacağım.

Hayatta kalırsak, yeni yazılarda görüşmek üzere.

Silahınızda kurşun, yüreğinizde cesaret olsun.

Author

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.