Warcraft filmine şunun şurasında bir iki hafta kalmış olması, sizi bilmiyoruz, ama bizim dizlerimizi titretiyor. O kadar ki, şöyle laf arasında “Niye bekliyoruz?” başlıklı bir konuşma yaparken, baya kendi kendimize 20 madde sıraladığımızı fark ettik. Hepsi anlamlı değildi (ÇÜNKÜ WARCRAFT KARDEEEŞ gibi argümanlar da sarf edildi) ama, anlamlı olanları, bir video yapalım istedik. Buyurun efendim, Warcraft filmini deli gibi merak ederek beklememize sebebiyet veren 10 şey!

Bu arada, “abi video hep, hani yazı?” diyenleri de unutmadık, unutur muyuz? Onlar için de, videonun metni aşağıda! İşCep’in kampanyasına da bir göz atmayı unutmayın ha, bu güzide yazı + video kombosu, o samimi sağlam kampanyanın parçası. Linkini şuraya iliştirdik, WoW’cular bir göz atsın oralara!

 

1. Çok bekledik be abi!

Warcraft Fragman 9

Açık ve net başlayalım: Biz bu filmi 10 yıldır bekliyoruz. Pek çoğumuz varlığını ilk defa gazetelerden, dergilerden falan öğrenmiştik. Düşünün yani, o kadar eski. // Film defalarca el değiştirdi, bir ara Sam Raimi yönetecekti, sonra başkasına paslandı, Blizzard damat adaylarını beğenmedi… derken en nihayetinde, müstakbel kurtarıcımıza geldik.

2. Yönetmen müthiş!,

Stormwind-Warcraft-Movie-Geekyapar

O da Duncan Jones, heyecanlanmamızın ikinci sebebi // Jones, sene başında kaybettiğimiz David Bowie’nin oğlu. Ama kendisini büyük ihtimalle bu sebeple değil, yaptığı iki muhteşem film Moon ve Source Code yüzünden biliyorsunuzdur. Bilmediğiniz şey, Jones’un ciddi bir WoW’cu olduğu. Baya oyun ilk çıktığında, Ultima’daki guild’iyle beraber falan geçmiş oyuna, sağlam geek yani!

3. Özel efekt ekibi Oscarlı!

Warcraft Fragman 4

Filmin özel efektlerini yapan Bill Westenhofer liderliğindeki Oscarlı ekip, meziyetlerini konuşturmuş,  çok cici bir dünya yapmış. Oyunların çizgi filmimsi havası, muazzam yansıtılmış. İlk fragmanların olmamışlığı da, her fragman daha kalkıyor resmen.

4. Ah O Orklar!

Warcraft Fragman 11

Bu özel efekt meselesinde, bizim için en önemli olan şey, şüphesiz orklardı. Çünkü orkları iyi yapamazsanız, düzgün bir Warcraft hikayesi anlatamazsınız. Bu noktada Rhythym and Hues, gerçekten inandırıcı, bakmaya doyamayacağınız orklar yapmış motion capture teknolojisini kullanarak. Aktörlerin mimikleri, bakışları, çok güzel gözüküyor.

5. Humans vs. Orcs!

Warcraft Fragman 18

Ki bahsi açılmışken, söylemeden geçmeyelim. Filmle ilgili en heyecanlandığımız şeylerden bir tanesi, olayın iki tarafını da ele alması zaten. Film Sam Raimi’nin ellerindeyken, hikayenin Alliance perspektifinden olacağı söyleniyordu. Klasik Hollywood mantığı işte, çirkin orklar kötü adam olacaklardı ancak. Duncan Jones projeyi alırken, ilk bunu değiştireceğine söz vererek etkiledi Blizzard’ı. İyi ki de öyle yapmış!

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.