Artık dijital iletişim çağındayız. Daha da önemlisi, Snapchat’lerin WhatsApp’ları; Quora’ların AskFM’leri kovaladığı şu günlerde, bir de giderek etkisini hissettiren, şafağı bir süredir yükselen geek çağı var etrafımızda. Bazen, bu iki şey birleştiğinde, karşımıza çok çiçek gibi şeyler çıkabiliyor. Son olarak, İş Bankası’nın yaptığı World of Warcraft kampanyası da bunlardan bir tanesi.

Şimdi, kampanyanın katılım koşulları, şekli, şemali; gayet basit aslında. İş Bankası’nın mobil uygulaması İşCep’i indiren kullanıcılar kampanyaya katılabiliyorlar. Eğer adımları takip ederlerse, bir kod elde ediyorlar, o kod vasıtasıyla da Türkiye’nin her yöresindeki Cinemaximum’larda geçerli çift kişilik sinema bileti kazanma şansları var. “Nesine böyle coştun bu kampanyanın?” diyebilirsiniz, ona da cevabım hazır. Kampanya World of Warcraft içerisinde meydana geliyor.

iscep_warcraft_720x200-copy

Dilimiz sürçmedi, yanlış yazmadık. 16 Mayıs-29 Mayıs tarihleri arasında oyun içerisinde İşCep isimli karakterler dolaşacak. Her gün, saat 18:00 ve saat 24:00 arasında, Horde oyuncuları bu karakterleri Twisting Nether sunucusunda, Alliance oyuncuları da Outland sunucusunda bulabileceksiniz. Kendileri Stormwind ve Ogrimmar’da bulunuyorlar.

Bu karakterler kampanyayı orada, evren içinde duyuruyor olacaklar. İş Bankası kullancısı WoW oyuncuları gidip, İşCep karakterlerinden bir anlamda “quest’i” alacaklar; ardından İşCep’leri yoksa İşCep’i indirip, oradan bir referans kodunualıp, tekrar karaktere ulaştıracaklar. Sonra da adları listeye yazılacak, 30 Mayıs 2016 haftasında isimleri kazananlar arasında yer alırsa da pırlanta gibi biletlerine kavuşacaklar. Her Cinemaximum’da, her filmde de geçerli. Ama tabi, WoW içi kampanyadan bilet alan adamın da gitmek isteyeceği filmi tahmin etmek pek zor değil.

Biz baya takdir ettik kampanyayı. WoW oyuncularına da takip etmelerini öneririz! Kampanya detaylarını daha eşelemek istiyorsanız, linki şurada. Hadi bakalım Azeroth’un cevvalleri, Twisting Nether ve Outland’de bilet ödüllü quest var!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.