Fütursuz bir insan değilim. World of Warcraft’in onuncu yıl dönümü civarında piyasaya sürülecek beşinci ek paketini alma kararını çok önceden vermiştim zaten. WoW benim yaklaşık dokuz yıldır aralıklarla oynadığım bir oyun. Hemen hemen her formattan sonra bilgisayarıma ilk kurulan şeylerden biri oldu ve aboneliğim dondurulsa da, bilgisayarımda aynen kalmaya devam etti. Bu hesabı kitabı yapılmış bir karardı. Önceden düşünüp, paramı ayarlayıp, ona göre hareket ettim.

Ama bunu yapmamış olsaydım bile şu aşağıdaki videoyu izledikten sonra cüzdanımı monitöre fırlatabilir, Warlords of Draenor’dan sırf şımarıklık olsun diye iki tane alabilir, gerekirse parayı basıp zaman makinesi teknolojisinin ilerlemesine katkı yaptıktan sonra 13 Kasım 2014’e uçup, oyunu hemen oynamak isteyebilirdim. İnanın mübalağa olsun diye söylemiyorum bunu, Warlords of Draenor’un şu videosuna bakarken, içimden geçen cümle aynen şuydu: “Sanırım bu WoW’un en iyi ek paketi olacak…”

Blizzard’ın her ek pakette bir önceki çıtanın üzerine koyduğunu düşünüyorum. The Burning Crusade çevre ve mimari olarak vanilla WoW’un üzerindeydi, raid’leri de genel anlamıyla vanilla raid’lerinden daha epik ve ilgi çekiciydi. Wrath of the Lich King hikaye anlamında ilk iki dönemin fersah fersah üzerine çıktı, Northrend unutulmazdı. Cataclysm çok eleştirildi, ama quest dinamiği bakımından kelimenin tam anlamıyla kusursuzdu. İlk iki ek paketin aksine, Cata WoW’da questleri tam anlamıyla akıcı hâle getirdi; bunun en büyük kanıtı da 1-60 arası Cata içeriğiyle şımardıktan sonra Outlands’e geçtiğinizde attan inip eşeğe binmiş gibi hissediyor olmanızdı. Mists of Pandaria ise oyunun o dakikaya kadar “Level – Endgame – PvP” şeklinde ayrılan “yapılabilecek şeyler” listesini Brawler’s Guild, Farming, Loremaster gibi eklentilerle yirmiye katladı.

Ama Warlords of Draenor görünen o ki bambaşka olacak. Blizzard yeni bir sınıf ya da ırk eklemeye harcayacağı vakti tamamen ilginçliğe harcamış. Videoda kabaca yeni bölgeler, yeni dungeon’lar, raid’ler ve diğer yenilikler gösteriliyor. O 5 dakika içinde gördüklerimiz bile daha önce WoW’da yaşamadığımız kadar yeniliğe boğulacağımız izlenimini veriyor. Özellikle bölgeler muhteşem gözüküyorlar gerçekten, her birinin de ayrı bir ruhu olacak gibi duruyor. Dungeon’lar arasında da o Grimrail’i denemeden Wisp olmak nasip olmasın diye umuyor insan.

Lafı fazla uzatmayalım. Warlords of Draenor’un maşallahlık videosu aşağıda. Kaptırın, izleyin!

http://www.youtube.com/watch?v=iS6wRktWyoI

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.