Bu StarCraft 1’den beri hayatımızın değişmez bir parçası, bence objektif olarak da kabul edebiliriz: Blizzard inanılmaz iyi sinematikler yapıyor. İnanılmaz yani. Kim o meşhur cold fusion sinematiğini çıkardı aklından? Ya da Cain’i? Peki ya “Succeeding you, father?” ya da “You are not prepared!”. Hepsi ikonik, hepsi efsanevi. Hepsi de tüylerimizi diken diken etti. Yok olduk resmen karşılarında, yıllar sonra da muhabbetlere bol bol meze ettik.

Ben bunları biliyorum. Ve bunları bilerek, ne dediğimi anlayarak, şu cümlenin arkasında duruyorum: Blizzard’ın gelmiş geçmiş en iyi sinematiği bu olabilir:

Blizzard’ın 13 Kasım 2014’te piyasaya çıkacak beşinci World of Warcraft ek paketi Warlords of Draenor için yayınladığı sinematik, yukarıda. Müsaadeniz varsa, içimde filleri tepiştiren çılgınlığı biraz dizginleyerek şu narayı fırlatmak istiyorum: Bu nasıl bir fragman yahu! 35 yıl öncesine dönecek, Draenor’da geçecek dediklerinde, kafamızda başka bir şey vardı. Yine Garrosh’tan temiz nefret edeceğiz sanıyor, rahat rahat diş biliyorduk.

Ama Blizzard, son birkaç yılda gözle görülür bir şekilde pürüzsüzleştirdiği hikaye anlayışını yine buraya aktarmış. Bu ek pakette de siyah ve beyazın keskin tonlarına pek yer yok gibi gözüküyor. Şuncacık videoda bile geçen ek paket canımızı burnumuzdan getirmiş Garrosh’a bir sempati besleyebildik. Aynı vakti zamanında iblis kanı içip, Ashenvale’i sarhoş amca gibi dağıtan Grom’a, son dakikada büyük bir saygı duymayı başarabildiğimiz gibi. Hellscream’lerin kaderi sanırım, ortalığı darmaduman edip yine de şerefini bir noktada sergileyebilmek…

Belki de kendi kendimi çok gaza getiriyorum, bilmiyorum. Ama Wrath of the Lich King’den beri WoW’un odağının hikayeye kaydığını kendi gözlerimle gördüm. Ve onuncu yılında, şu fragmandan sonra, WoW’un hikayesinde ciddi bir değişiklik bekliyorum. Olur mu, olmaz mı, zaman gösterecek. Ama bence, Warlords of Draenor, WoW ile ilgili bildiğimiz çoğu şeyi ciddi anlamda, kökünden değiştirecek.

Tekrar bir altını çizelim, World of Warcraft’ın yaklaşık olarak onuncu yılında çıkacak olan beşinci ek paketi Warlords of Dreanor, 13 Kasım 2014’te raflardaki yerini alacak. Şu an itibariyle Battle.Net’ten siparişinizi verebilirsiniz.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.