GenCon sonrasında haberler harika!

Halk arasında “Sekınd edişın gibisi de gelmedi abi” “Abi Tako neymiş ya, törd edışın süper” “Abi fortu kim oynuyor ya” “Abi kuralları hiç okumadım ama 8 yıldır DM’lik yapıyorum çünkü burası Türkiye ne bekliyon” olarak da bilinen Dungeons & Dragons, en sonunda hak ettiği filme kavuşacak!

Yıllar önce bir kuvvet ile Jeremy Irons‘ın da kadroda olduğu bir D&D filmi çıkmış, gel gelelim kötüler kötüsü bir film olduğu için ortada kalmıştı. Sonrasında “Haklar elden gitmesin” diye ilk lisans sözleşmesinde gerektiği ölçüde, fan filmi kalitesinde işler devam etmiş, D&D filmleri kursakta kalmıştı. O arada Geym of olsun, Yüzükler olsun, bunlar yürüdü gitti, Gygax abimin alın teri yerde kaldı…

Warner Bros ve Hasbro’nun açıklamasına bakılırsa, işler çok ciddi değişiyor!

sunderingnovels

Şimdi Warner Bros ve Hasbro güzel bir el sıkışmışlar. Warner Bros yetkilleri “Eee arkadaş fantastik ne yapsak en kötü bir koyup iki alıyoruz, Game of Thrones filan da bitiyor gibi… Ejderhaysa ejderha, seksi ateş rahibesiyse seksi ateş rahibesi, o topa biz de gireriz!” demişler. Ya da tam böyle dememişler ama niyet belli, uzatmayalım.

Öte yandan Hasbro‘nun açıklaması daha tatmin edici, Hasbro başkanı Stephen Davis: “Forgotten Realms hikayelerini beyaz perdeye taşımak büyük keyif olacak, yanımızda Warner gibi güçlü bir marka varken, bu dünyaları sevenleri tatmin edeceğimize innaıyoruz” demiş.

Tabi Forgotten Realms‘e aşina okur hemen heyecanlanmasın, Drizzt ve Elminster gibi karakterleri beyazperdede görmek bazı ek anlaşmalar gerektirecektir, ancak ilk FR‘da geçen D&D filmi başarılı olursa, devamı neden gelmesin?

Dragon

Zaten filmin senaryosu FR‘in hangi çağında geçecek, bunlar da belli değil. Nostaljik damarımızla temenni ediyoruz ki, hepimizin kalbinde ayrı yeri olan Baldur’s Gate 2‘ye yakın bir tarihlerde geçsin!

 

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.