Eğer şu dakikaya kadar, aklınızın ucuna bir noktada Westworld kelimesi gelip yerleşmediyse hazırlanın, sıkı tutunun, sizin ruhunuzu kıtlatmaya geldim. Westworld, HBO’nun yeni dizisi. HBO, biliyorsunuz, malumunuz, Amerikan TV dünyasının rönesans yaşamasına Sopranos, Wire, Six Feet Under gibi dizilerle sebebiyet vermiş olan kanal. Westworld de onların yeni bebeği. Yalnız bu ufaklığın ebeveynliğini paylaşan tek efsane HBO değil.

Dizinin yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy. Bunlardan Nolan olanı, Person of Interest’in yaratıcısı –bu arada, Abrams işleri listesinde neden Person of Interest yok diyenlere de cevap olmuştur bu cümle umarız-, Joy da onun eşi. Ha bir de bu Nolan olan emmi Memento, Prestige, Dark Knight, Interstellar’ı falan yazdı abisiyle birlikte. Belki o filmleri duymuşsunuzdur. Bu ikiliyi tanımıyorsanız, belki dizinin yapımcısı aşina gelir size… Hani, J.J. Abrams diye bir adam var ya? Hah, o. O da yapımcısı dizinin.

Bitti mi? Bitmedi. Daha dur, daha ne bitmesi? Ağzınızı sulandıracak esas bombaya, yeni fragmana zaten gelemedim bile. Önce bir nefeste filmin kadrosunu saymam gerekiyor. Hazır mısınız? Öhöm… Evan Rachel Wood, Anthony Hopkins, Ed Harris, James Marsden, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Luke Hemsworth, Rodrigo Santoro, Clifton Collins Jr, Sidse Babett Knudsen… Değil mi? Değil mi ama?

O zaman buyurun, bu da framanı. Dizimiz 1973 tarihli aynı adlı filmin güncellenmiş versiyonu. Bir tema parkını konu alıyor. Bu park Vahşi Batı temalı. Parayı veren içeriye gidip, Vahşi Batı fantezilerini yaşayabiliyor. İçerideki tüm sakinler de android. Yalnız bir gün, androidlerden birinde bir sıkıntı çıkıyor –ki o da hanım kızımız Evan Rachel Wood, sonra da olaylar gelişiyor. Bu arada “E ama…” dediyseniz, Westworld’ün esas yazarı da Michael Crichton, Jurassic Park’ın yazarı yani. Öyle de her yerinden efsane sıçıyor işte dizi. Fragmanı da buna yaraşır bir efsane. Biz şöyle iliştirelim, siz kendi tırnaklarınızı yemeye başlayın. Biz burada gerçekten feza halayındayız yani…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.