Süper kahraman filmlerinin yaptığı oyuncu seçimleriyle ilgili aşağı yukarı bir buçuk senedir burada bazı laflar ediyoruz yeri geldikçe. Bazen yeriyoruz, bazen göklere çıkartıyoruz, bazen de ikisinin arasında bir yerde duruyor hislerimiz. Tüm bu süreç içerisinde beğendiğimiz oldu, beğenmediğimiz oldu ama, bir konuda fikrimiz değişmedi: Hugh Jackman – Wolverine uyumu kadar eldivenle el gibi olan bir ikili daha yok şu dünyada.

Wolverine_Vol_3_66_Wraparound_Textless

Fiziksel olarak karaktere uyum sağlamadığı noktalar olsa da, Jackman yıllar içerisinde Wolverine’i oynayan aktör değil, bizzatihi Wolverine’in kendisi oldu. O yüzden, Wolverine 3 ile birlikte rolü bırakacağını duyunca, herkes gibi biz de üzüldük. Fakat Heroic Hollywood’un süper kahraman filmi sızıntıları üstadı Umberto Gonzalez’in dediği doğruysa, Wolverine kendine yaraşır bir final yapacak.

Gonzalez’in haberine göre, Fox Wolverine 3’ün konusunu, daha önceden de söylendiği gibi Old Man Logan’ın üzerine yapacak. Bundan yaklaşık altı yedi sene önce yayınlanan Old Man Logan, Marvel’ın çizgi romanları arasında yeri çok özel olan bir seriydi. Süper kötülerin yönettiği bir dünyada, her şeyden vazgeçmiş bir Wolverine’in o dünyadaki hayatını ve o alternatif geleceği inceliyordu. Mark Millar’ın yazıp, Steve McNiven’ın çizdiği eser, vaktinde baya övgü toplamıştı, hatta Jackman’ın kendisi şakayla karışık Old Man Logan’ı görmek istediğini söylemişti.

logan_1

Dedikodular doğruysa, bu arzusu yerine gelecek gibi gözüküyor. Fakat ortada bazı sıkıntıların da olduğu muhakkak. Benim aklıma ilk gelen şey, filmin Days of Future Past ile nasıl bağlanacağı sorusu. Çünkü bağlanmak zorunda, ne de olsa o film Wolverine’i devamı gelecekmiş gibi gözüken bir hikayede bırakmıştı. İma o yöndeydi en azından. Üstüne üstlük, Old Man Logan demek, X-Men filmlerine sabit bir gelecek koymak demek. Bu da önceki devamlılık problemlerini düşününce, çok akıl kârı gelmiyor. Ama bekleyip göreceğiz. O sırada yorumları alalım. Ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Comments

 1. Future Past tarzı yapabilirler finalde Logan ölür ve zamanda bir geri gitme ve olayları değiştirme yapabilirler bu sayede sabit bir gelecek olmazken alternatif bir zamanı izlemiş oluruz arada bir şekilde de Logan’ı öldürürler. Future Past’ da kalınan noktayı da flashback ler ile bağlarlar. Zaten Old Man Logan da flash back ler önemli yer tutar çekilirse.

 2. Bir diğer sıkıntı da, o çizgi romanda hakkı Fox’da olmayan nice kahraman ve kötü (canlı veya ölü) yer alıyordu, ki bence çizgi romanı o kadar etkileyici kılan da buydu. O karakterler ve hikayeler olmadan (Pym Geçidi gibi) nasıl olur bilmiyorum. Zaten önceki Wolverine filmlerinden dolayı önyargılıyım, bu hikayeyi mahvederlerse çok kızarım.

 3. Kapanışı güzel yapsınlar da Hugh abiye elveda diyelim, bana öyle geliyo ki artık çizerken de H.Jackman’e benzetiyolar wolverine’i o kadar et-tırnak oldular, yeni birisi oynamaya başlasa ön yargılar alp dağları gibi olacak sıra sıra, aşılmaz şekilde..Normalde film uyarlamalarının çizgi romanlara çok bağlı kalmasını uygun bulmam desteklemem ama bu son film için görüşümden taviz verebilirim..

 4. Hugh Jackman’dan sonra birisi daha Wolverine oynayacak olursa o zaman sarı Wolverine kostümünü üzerine giydirirler işte… 🙂 Hugh Jackman oynadığı sürece o kostümü giydirmek getiriden çok götürü yapacaktır.

  Bu doğrultuda düşünecek olursak solo Wolverine filmi de alternatif bir evrende geçecek olan bir Wolverine filmi olabilir ki ana X-Men evreninin dışında, alternatif evrende geçen bir film olabilir bu film. (Gayet de başarılı olur şahsi fikrimce…)

  Wolverine’i de gelecek x-men filmlerinde başka bir oyuncu (çok korkunç bir durumda olsa) bayrağı devralarak devam ettirebilir. O kostümü giyerek elbette ki… Yüz daha az gözükür, seyirci daha az yadırgar… Yavaş yavaş, filmler ilerledikçe yeni oyuncunun yüzünü daha çok göstermeye başlayabilirler.

  Wolverine konusunda yapabilecekleri (H.J.’ı illaki değiştirmeleri gerekiyorsa) en sağlam hamle bu olacaktır belki de…

 5. The Wolverine gayet güzel bir filmdi bence, bu da iyi olacaktır diye düşünüyorum. Yönetmen de aynıydı yanlış hatırlamıyorsam eğer. Bir de Wolverine’in X-Men: Apocalypse’te de görüneceği kesinleşti.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.