Şimdi gelin hep birlikte elimizi vicdanımıza koyalım ve itiraf edelim; DCEU çok kötü bir girişimdi. Başından sonuna kadar plansız ilerleyen son olarak artık bir hilkat garibesine dönüşen film evreni olarak kaldı başımıza. Karakterler var filmleri yok, içerisinde iki tane Joker var ama ikisi de Batman filminde yok, başı belli değil, sonu belli değil… Olmadı yani. Ama bildiğiniz gibi bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir. DCEU ilk doğru işini Wonder Woman ile yapmıştı, sanırım ikinci doğru işini de yine Wonder Woman ile yapmaya geliyor. Wonder Woman 1984 filminden yayınlanan ilk fragman dün yayınlandı ve inanır mısınız yine harika gözüküyor!

Wonder Woman filmi ilk çıktığında hem güçlü bir kadın karakterin hem de bir süper kahramanın nasıl olacağını herkese göstermiş bir de üstüne “No Man Lands” gibi harika bir sahne vermişti bize. Filmin sonundaki Ares twisti kimileri tarafından beğenilip kimileri tarafından beğenilmese de film hepimizi oldukça memnun bırakmıştı. Film, DCEU’nun en önemli filmlerinden biri olan Justice League’in hemen öncesinde olduğu için hepimiz Justice League için umutlanmıştık. Tabii sonra umutlarımız yerle bir olmuştu ama konumuz bu değil.

Fragmanımız Diana’nın, Barbara Minerva’ya dünyayı anlatma sekansıyla başlıyor. Bildiğiniz gibi Barbara Minerva, daha sonra Wonder Woman’ın hem en yakın dostlarından hem de en bilinen düşmanlarından biri olan Cheetah karakteri olacak isim. Her ne kadar filmin villanının Cheetah olacağı daha önceden açıklansa da fragmanda villain olarak Pedro Pascal’ın oynadığı Maxwell Lord daha öne çıkıyor. Filmde Maxwell Lord’un, Cheetah’a villain olma yollarını kat etmesine yardımcı olması kuvvetle muhtemel gözüküyor.

Wonder

Wonder Woman’ın ikinci filminde Steve Trevor’un olacağını duyurulduğunda herkes biraz şaşırmıştı. İlk filmde kendini kahramanca feda eden Steve’in ikinci filme nasıl geleceği, herkes için merak konusuydu. Ben şahsen Diana’nın birkaç rüya sekansında gösterileceğini düşünüyordum. Biliyorsunuz DCEU rüya sekanslarını çok seviyor. Ama fragman hiç de öyle benim düşündüğüm gibi ucuza kaçılmayacağını gösteriyor. Steve Trevor baya canlı kanlı bir biçimde ikinci filmde karşımızda olacak. Ama şimdi kafamızda başka bir soru var; nasıl? Steve Trevor ölümden nasıl geri gelecek? Filme güzel yedirilebilecek mi? Yoksa bunların bütün hepsi bir illüzyondan mı ibaret?

Filmin isminin 1984’te geçmesi başlangıçta hepimizin aklına George Orwell’in ünlü distopyasını getirdi. Yine de Wonder Woman’ı bu distopik eserle tam olarak bağdaştıramadığımız için, filmin bir dönem filmi olacağını düşünmüş ve ismin de basit bir benzerlik olduğunu sanmıştık. Ama fragmanda Diana’nın alışveriş merkezindeki bir güvenlik kamerasını kırması ve Maxwell Lord’un gökyüzündeki mavi ışığa bakması akıllara Brother Eye’ı getiriyor. Brother Eye, bizzat Batman’in sibernetik süper kahramanlara karşı önlem almak amacıyla tasarladığı bir uydu. Ama bu uydu daha sonra Lord tarafından OMAC’ler yani “Tek Kişilik Ordu” polisleri yaratmak için kullanılıyor. Bu uydu sayesinde basit bir insan Superman ve Green Lantern’a kafa tutacak kadar büyük güçler kazanıyor. Öyle gözüküyor ki Maxwell Lord bu uyduyu kullanarak dünyayı Wonder Woman’a düşman edecek, onun her hareketini gözleyerek küçük bir Orwell distopyası yaşatacak.

Ekran Alıntısı

Öte taraftan fragmanda Diana hakkında da birçok yenilik ile karşılaşacak gibiyiz. Diana ve Steve’in uçak koltuğuna benzer bir koltukta oturması akıllara, meşhur görünmez uçağın mı geleceği sorunu getirdi. Ayrıca Diana’nın baya baya şimşekleri kontrol ederek havada süzülmesi, ilk filmde Ares’i deviren gücünü geliştirdiğini gösteriyor gibi. Bir de son olarak Diana’nın fragmanın sonunda Golden Eagle Zırhı ile karşımıza çıkması var ki, üff. İnsanın baktıkça içi açılıyor.

Wonder Woman 1984 filminin ilk fragmanından şimdilik bizim gözümüze çarpan detaylar bunlar. Siz fragmanı nasıl buldunuz? Yorumlarınızı yazın biraz konuşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.