1990’lı yıllar  bir X-Men hayranı olmak için bereketli yıllardı. Ucundan kıyısından dahi o dönemi yakalamış olanlar size söyleyeceklerdir. 1992’de X-Men Jim Lee’nin maharetli ellerine teslim edilmiş; Lee de bugüne bugün hâlâ gelmiş geçmiş en çok satan çizgi roman sayısı olan X-Men #1’le vites beşte başlamıştı işe. Lee’nin tasarımları, Chris Claremont ile birlikte yazdığı hikayeleri ve çizimleri muazzamdı. Çizgi romanların kralı X-Men’di, en iyi hikayeler de o taraftan çıkıyordu.

Bir yandan da FOX TV pırlanta gibi bir çizgi film çıkarttı 1992 yılında. Bizim ülkemize de 90’larda gelmişti. Jim Lee’nin tasarımlarından büyük ilham alan çizgi film, efsaneler efsanesi müziğiyle başlayıp, unutulmaz hikayeleri, konuk aktörleri ve harika görsel tasarımıyla sonuna kadar sürüklüyordu. Bir taraftan çizgi romanalra coşarken, bir taraftan da çizgi filmler karşısında kendini kaybetmek mümkündü.

X-Men Apocalypse

O yüzden, az sonra size söyleyeceğimiz şey, gayet tahmin edilebilir bir haber olmasına rağmen bir hayli de heyecan verici. X-Men serisinin başında duran insanlardan biri olan yazar Simon Kinberg, Coming Soon ile yaptığı bir röportajda, X-Men: Apocalypse sonrası X-Men filminin 1990’larda geçeceğini duyurdu. Bu tahmin edilebilir, çünkü First Class’in 70’lerde, Apocalypse’in ise 80’lerde geçmesinden sonra bunu beklemeyen yoktu diye tahmin ediyorum.

İşin doğrusu, bu tahmin edilebilir kısım da baya heyecan verici aslında. Bana onyıl onyıl atlayan bir hikaye inanılmaz çekici geliyor. Her zaman time skip denen şeyleri fena hâlde büyüleyici bulmuşumdur zaten. Sevdiğin ve tanıdığın karakterleri başka yerlerde bulursun, farklı bir açıdan tanırsın, başlarına ne gelip de bu kadar değiştiklerini öğrenmek istersin, merakın kamçılanır… Bu bakımdan 70-80-90 diye gitmek çiçek gibi bir plan. Fakat bunu daha da süper yapan şey, X-Men’in X-Men olduğu döneme uğrayacak olması. Projenin başına az buçuk o döneme hakim birini getirirlerse, Jim Lee – Chris Claremont – Çizgi film dönemi öyle harika yedirilebilir ki işe, filmi bırakıp o referansları toplayabiliriz. Düşünün bir, şahane olmaz mı?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.