Şok şok şok, flaş flaş flaş… Duyduk duymadık demeyin. Apocalypse’in, Magneto’nun ve -bence- daha güzeli Psylocke’un ilk resimleri elimize ulaştı. EW’yle aynı fikirdeyim, ağzımdan tek kelime çıkabiliyor: Wooow…

ew-cover-1373-xmen

Entertainment Weekly’nin bu haftaki sayısının kapağında sabırsızlıkla beklediğimiz X-Men: Apocalypse’in üç önemli karakteri var: Magneto, Apocalypse ve Psylocke. Olivia Munn’ı zaten seviyorum, özellikle Newsroom’dan ötürü ama içimde ufacık bir ses, “Psylocke bu yahu. Şöyle ilah bir kişi oynasa daha iyi olmaz mıydı?” diye aklımı karıştırıyordu ama şu resmi görünce içim iyice rahatladı. En son Margot Robbie’yi Harley Quinn olarak gördüğümde böyle hissetmiştim -ki hala hissediyorum 🙂 – ama belli ki yine çizgi romanlarda fantezilerimizi süsleyen bir karakter beyaz perde de -görsel olarak- hayal kırıklığı yaratmayacak.

Diğer iki karaktere de bakarak bir değerlendirme yapmamız gerekirse, daha önce kahramanlarımızın kostümlerinin daha renkli olacağını söyleyen Bryan Singer şaka yapmıyormuş. Özellikle Magneto’nun kostümünün de çizgi romana daha yakın olmasının hoşuma gittiğini ve son derece karizmatik durduğunu söylemem lazım. Apocalypse ise kapakta daha arkada kalmasından ötürü çok iyi seçilemiyor ama onun da çizgi romandakine yakın bir tasvirle karşımıza çıkacağını bekleyebiliriz, ki beyaz perdeye yansıtması bu kadar zor bir karakter için son derece doğru bir tercih kanımca.

cropped-X-Men-Days-of-Future-Past-Full-Cast-Promo-Photo

Bu resimler beni niye bu kadar sevindirdi? Çünkü önceki filmlerde Bryan Singer’ın bu işi iyi yapamadığını düşünüyorum. Filmlerin senaryolarını, içeriklerini, kalitelerini tartışabiliriz ama mesela Bishop’ın, Warpath’in kostümlerinin başarısız olduğunu tartışmam. İlk filmdeki gerçekçi, normalleştirilmiş tasarım tercihini anlamakla birlikte diğer filmlerdeki hemen her kostümle ilgili sorunlarım var.

Hatta serinin en iyi filmi olduğunu -ve çizgi roman filmleri arasında da üst sıralarda yer aldığını- düşündüğüm First Class’ın son savaştaki kostümlerinin çizgi romana sadık olmasına rağmen ekranda iyi durmadığını düşünüyorum. Days of the Future Past’teki gelecek sekansındaki tüm kostümlerin başarısızlığı ayrı bir yerde, Quicksilver’ın keskelalaka kostümünün saçmalığı başka bir yerde. Hatta direk olarak kostüm giymese bile ne Rebecca Romin’in, ne de Jennifer Lawrence’ın Mystique görünümleri beni tatmin etti.

Dolayısıyla en azından hareket halinde görene kadar bu sefer ortaya hem çizgi romana yeterince sadık, hem de ekranda iyi görünme potansiyeli olan kostümler bulacağımız hissiyatım güçlendi. Film 27 Mayıs 2016’da gösterime girene kadar daha nice resim ve fragman yayınlanır, daha detaylı yorumlarız. Ama o ana kadar, derginin içindeki fotoğraflara da kısaca bir göz atalım.

Buyurun efendim.

ew-1373-director-brian-singer

Şimdi bu resimdeki olay Storm’un Age of Apocalypse’deki görünümünün tercih edilmiş olması. Filmde de kendisi Apocalypse’in atlılarından biri olacak. Söylenenlere göçre Dört Atlı, Storm, Psylocke, Magneto ve Angel’dan oluşacak. Bu arada Bryan Singer 65 doğumlu olmasına rağmen çok genç durmuyor mu ya? Comic-Con’daki panelde de çocuk gibi duruyodu.

ew-1373-xmen-evan-peters

Burada Days of the Future Past’in en çok konuşulan -benim çok sevmediğim ama- sizlerin bayıldığı Quicksilver’ımızı ve Mystique’i görüyoruz. J-Law her zamanki gibi güzel, Quicksilver’ın bu kostümünü DotFP’tekine tercih ettim açıkçası. İkilinin arasında birşey olmasına ise karşıyım, baştan söyleyeyim.

fassbender-ew-1373

Burada da kendini salmış bir Magneto görüyoruz. Filmle ilgili gelen haberler kendisinin Polonya’da normal bir yaşam sürdürmeye çalışırken -hatta bir kadına aşıkmış- Apocalypse tarafından atlıların arasına katılmaya zorlayacağı yönünde. Fassbender’a saygımız sonsuz.

mcavoy-xmen-1373-ew

Burada yeni Cerebro’yu görüyoruz. Çevresindekiler de Xavier, Hank McCoy,Mystique arkada duranlardan sağdaki Havok (Lucas Till), soldaki ise Moira McTaggert (Rose Bryne). Prof X’in saçlarının filmin neresinde döküleceği ise merak konusu. :))

oscar-issac-1373-ew

En önemli resmi sona sakladım. Burada Apocalypse’in kostümünü tümden görebiliyoruz. Kendisinin biraz daha heybetli olmasını beklerdim ama bu halinin de fena durmadığını düşünüyorum. Detaylara falan özen gösterilmiş belli ki. -Sosyal medyada biraz fazla yüklenildiğini düşünüyorum bu kostüme. Daha başka nasıl yapacaklardı ki Apocalypse’i?- Storm’un kostümü de fena durmuyor ama onunkine karşı daha önyargılıyım. Şu haliyel Wonder Woman kostümünün pelerinli haline benziyor. Psylocke’un ise duruşundan mıdır, nedir, kapaktaki kadar etkileyici görünmedi gözüme. İnşallah filmde daha güzel görünür.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.