X-Men: Days of Future Past geçen senenin (öhm, hâlâ geçen sene demeye alışıyoruz) en sağlam filmlerinden biriydi şüphesiz. Oscar’a aday olmaması ayıp, iki milyar dolar gişe yapmamış olması günah demiyoruz. Ama kendi çapı ve çeperinde, bir süper kahraman filmi ve daha da önemlisi burnu aşağıya doğru giden bir çizgiye sahip X-Men serisine mensup bir film olarak gayet başarılıydı. Hatta o kadar ki, bizi bir sonraki X-Men filmi Apocalypse için de heyecanlandırdı.

Ama o film 2016’da geliyor. O dakikaya kadar geçen sürede ne yapacağız? First Class ve Days of Future Past’i tekrar izleyebiliriz şüphesiz, ama aynı şeyi izlemek de bir noktaya kadar anlamlı. İnsan yeni şeyler görmek istiyor bir dakikadan sonra. Onun çaresi de işte bu yaz geliyor. 2015’in Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında Days of Future Past’in “Rogue Cut” versiyonu dijital olarak ve Blu-Ray formatında yayınlanacak.

Xmen-Days-of-Future-Past-Rogue-Scene-Explained

Müjdeyi veren Fox Home Entertainment yöneticisi James Finn, bu versiyonun kendine ait kamera arkası sahnelerine sahip olacağı ve Days of Future Past’in bir nevi “Extended Edition”‘ı olacak. Peki Rogue olayı nedir? Bilmeyenler için özet geçelim. Malumunuz, Days of Future Past bütün X-Men kadrosunu mahalle maçı usulü toparlamıştı, James Marsden’a kadar aşağı yukarı eski filmlerin tüm kadrosunu gördük. Bazıları daha dişe dolgun roller oynadılar (Ellen Page – Kitty Pryde), bazıları ise öylece bir görünüp geçtiler (Kelsey Grammer – Beast). Bu görünüp geçenlerden biri Anna Paquin’in oynadığı Rogue’du.

Fakat Rogue aslen daha etine dolgun bir rol oynayacaktı, plan oydu. Hatta Paquin çekimlerini erken bile tamamlamıştı. Yaklaşık 10-15 dakikalık bir sekans Magneto ve Xavier’ın (gelecekte) hapisten çıkarılmasını içeriyordu söylendiğine göre, fakat son montajda bu sahneler çıkartıldı. İşte Rogue Cut bu sahnelerin de eklenmiş hâli olacak. Bir Lord of the Rings değil, ama yine de ciddi bir eklenti. Bakalım ek Blu-Ray çıkardıklarına değecek mi? Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. 80’lerdeki animated series’de gambit ile birlikte en sevilen mutantlar arasindaydi Rogue. Ms. Marvel gucleri ile de azimsanamayacak bir katkisi vardir ekibe. Fakat hem esas kadronun icinde degil de okula yeni baslayan bir mutant gibi konumlandirilmasi hem de Anna Paquin’in basarisizligi Rogue’u inanilmaz verimsiz kildi. Gambit, Rogue, Psylocke ve Cyclops’a yer veremeyerek yazik ettiler bunca filme ragmen.

  2. Anna Paquin’i değil X-Men evreninde en sevdiğim karakter olan Rouge olarak görmek, bir filmde izlemek bile acı veriyorken…Tuz basmayın yarama! (Ayrıca Gambit işin içine girerse katil olurum.)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.