Empire dergisi 25. yılı şerefine, “gelmiş geçmiş en büyük exclusive’imiz” dediği X-Men: Days of Future Past dosyasını dün resmen tanıttı. 25 farklı kapak yapmışlar sevgili okuyucu. Dile kolay. Daha evvel de farklı kapak yapma huyları vardı, hatta Empire Türkiye’de de bulunan, Star Wars’ın 30. yılı şerefine yayınlanan kapaklar hâlâ aklımızdadır. Onlar 10 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam, burada kendilerini baya aşmışlar.

Aşmışlar da ne olmuş? Değmiş mi? Orası muallak. 12 numaraya Bryan Singer’ı koymaları “25’e tamamlayacağız ANLIYOR MUSUNUZ BENİ?” diyen bir editörün baskısıyla gerçekleşti diye tahmin ediyorum. Filmden komple kesildiği açıklanan Rogue’un orada bulunması da muhtemelen aynı sebepten. Bolivar Trask’ı zaten görmüştük, Mystique’i oynayan Jennifer Lawrence’ın da belli ki vücuduyla dehşet oynanmış, Halle Berry de fena yaşlanmış. Ama en bombası Quicksilver.

Marvel filmlerinin “Ben giydiririm kahramanlarımı rengarenk sana ne?” tribine göğsünü gere gere girdiği şu sene, Singer neden bir türlü “N’ayır, siyah deri giyecekler, COOL OLACAKLAR” dogmasını yenemedi anlamak mümkün değil. İyi hoş da, kulaktaki Walkman’imsi nesne nedir? Quicksilver hepimizin tanıdığı, bildiği bir karakter. Bu şekle sokmak pek olmamış gibi sanki. İnternette çok yazılıp çizildi ama, hakikaten Spy Kids filmlerinde kötü adam olabilecek bir havası var bu Quicksilver’ın be!

Neyse, buyrun karşınızda X-Men: Days of Future Past’teki tüm kadronun karakter tasarımları. Filmin ülkemizde 23 Mayıs’ta vizyona gireceğini de anımsatalım.

 

1. Sentinel

1 SENTINEL

 

2. Havok

2 HAVOK

 

3. Toad

3 TOAD

 

4. William Stryker

4 STRYKER

 

5. Bolivar Trask

5 TRASK

1 2 3 4 5
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.