Fox’un First Class sonrası X-Men evrenini takdirle ve severek takip ediyorum. Apocalypse zaten ayrı da, Deadpool ve Wolverine –bi de hala tam kafamda yerleştiremediğim– Gambit var filmleriyle de çok zorlamadan, güzel istikrarlı bir şekilde devam ediyorlar. Tabi en baba karakterlere solo film verip, X-Men’in en kallavi düşmanlarından birini de ekrana yansıttıktan sonra nasıl devam edecekleri merak konusu. Kadro falan değil de, hikaye olarak nereye yönelecekleri ya da devam filmlerinden farklı olarak başka hangi karakterleri ekrana taşıyacakları şu an için muallak.

Bu süreçte en güçlü adaylardan biri de 2013 yazında senaryosunu yazmaları için Kick-Ass’in yazarı Jeff Wadlow’u tuttukları X-Force geliyor. Normal X-Men takımından çok daha karanlık, bir nevi pis işlerini yapmak için kullandıkları bu takım daha yetişkin işlerine de yönelebilecek Fox için çok cazip olabilir. Tabii ortada o zamandan beri hemen hemen hiç bir şey olmaması olasılığı düşürse de, güzel yazılmış, güzel işlenmiş bir X-Force filmi gişeyi ve hayranları sarsıp, Suicide Squad gibi işlere de sağlam bir cevap olabilir.

11702812_10207047544445411_760040913833307009_n

Peki bu konuyu niye açtım? Çünkü concept artist Gregory Semkow geçtiğimiz günlerde Jeff Wadlow’un senaryosu için hazırladığı bir konsept tasarımını paylaştı. Elbetteki bu tasarım geek camiasında hemen konuşulmaya başlandı. Görsel olarak X-Men vs Avengers öncesi başlayan Çizgi Düşler tarafından dilimize de kazandırılmış olan X-Force çizgi romanlarına benzemekte.Ama daha önemlisi paylaşılan görseldeki karakterler senaryoya da bağlı ise bize X-Force filminde göreceğimiz kadroyu açık etmiş olabilir.

Cable zaten filmin olmazsa olmazı. Cyclops/Scott Summers’ın bu zaman gezgini oğlu X-Force’un da kurucularından olması ve en önemli karakterlerinden biri olması sebebiyle onun bu tarz filmde olması sürpriz sayılmaz. Onun hemen sağındaki Domino’da yine kadronun önemli elemanlarından biri. Sağ arkada gördüğümüz Warpath özellikle bu bahsettiğim çizgi romandaki konumu itibariyle kendine has bir yer edinmiş durumda. Arkada roket misali uçan karakter Sam Guthrie nam-ı değer Cannonball. New X-Men’lerden biriyken sağlam bir gelişim göstermiş, X-Force’a katılmış, sonrasında esas X-Men takımına kadar yükselmiş biri.

X-Force

Esas soru işareti soldaki karakter. Başlığı saçının bir kısmının hafif açık renk olması falan bize kendisinin Rogue olabileceği izlenimini yaratıyor. İnternette bu karakterle ilgili pek çok teori var, Rachel Summers -Cyclops ve Jean Grey’in kızı- diyenler var, Psylocke olabilir diyenler var, AvX’in önemli karakteri Hope olabilir diyenler var. Siz ne diyorsunuz var mı teoriler?

Bu arada X-Force’un kadrosuna o kadar çok kişi katıldı, ayrıldı ki, şu beşli dışında pek çok ismin de eklenmesine çok müsait. Wolverine, Deadpool, Archangel, X-23, Bishop, Colossus vs. vs. Yani bir kere girişi yaptıktan sonra her yöne çekilebilecek potansiyel de mevcut. Takımda her kim olursa olsun, güzel yapılmış bir X-Force filmine asla hayır demem. Hadi be Fox, şu yükselişe sağlam bir şekilde devam et, şu geekyapanların kalbini bir daha fethet.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.