Xbox tarafından dün gece düzenlenen ve bu sene Xbox konsolları ile Windows sistemlerine gelecek beş oyuna bakış attığımız Xbox Developer Direct ile MachineGames’in Indiana Jones oyunu için de yeni bir video geldi.

Indiana Jones: The Great Circle adındaki oyunumuz çoğunlukla birinci-kişi bakış açısına sahip kamera ile oynanacak. Bazı anlarda ise üçüncü-kişi kamera açısına geçişler de olacak. Troy Baker’ı Indiana Jones rolünde göreceğimiz oyunumuz film serisinin ilk filmi olan Raiders of the Lost Ark ile üçüncü filmi olan the Last Crusade arasındaki bir dönemde geçecek. Yönetici Yapımcı rolünde ise Elder Scrolls ve Fallout serilerinin arkasındaki isim Todd Howard bulunuyor. MachineGames yaptığı açıklamada oyunun sahip olduğu kamera açısının oyuncuya kendini direkt Indiana Jones gibi hissettirmek için olduğunu söylüyor. 2024 yılında çıkacağı açıklanan oyun için bunu ötesinde bir tarih verilmedi detay olarak.

Indiana Jones bayılmasam da ilham olduğu Tomb Raider ve Uncharted serilerinin ortaya çıkmasındaki payından dolayı bile oldukça saygı duyduğum bir markadır. İzlediğim filmleri arasında ise üçüncü filmi cidden severim. Fragmanı izlediğimde ise sadece hayal kırıklığına uğradım. Bir kere Troy Baker inanılmaz donuk geldi bana, inşallah fragmana özel böyledir. Ayrıca oyunun birinci-kişi kamera açısına sahip olması da fazlasıyla üzücü. Bu türe en iyi giden kamera açısı açık ara üçüncü-kişi. Hazır bir süredir Uncharted ve Tomb Raider serilerinden de yeni bir şeyler görmüyorken yapıştırsaydınız direkt buraya da! Bunları geçtiğimde ise oyunun mevcut halinde bile heyecanlandıran bir şey olmadı beni. Vasat duruyor oynanış olarak da. Kırbaç kullanımı da bir garip, cilalamaları lazım. Genel itibariyle beklediğim bir oyunken, artık pek de umrumda olmayan bir yapıma dönüştü.

Indiana Jones and the Great Circle sizin ilginizi çekti mi? Çıktığında göz atmayı planlıyor musunuz? Sizce de kamera açısı farklı olsa daha iyi olmaz mıydı? Düşüncelerinizi bize en uygun açıdan yollamayı unutmayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.