Yüzüklerin Efendisi filmlerinin arka planını ve kamera arkasını takip edenler çok iyi bilirler; Yeni Zelanda’da çok uzun ve çetin süren çekimlerin ardından yakınlaşan Fellowship üyeleri, son kestik‘in ardından ortak bir dövme yaptırırlar. Kardeşlik’in sekiz mensubu: Viggo Mortensen, Sean Bean, Orlando Bloom, Ian McKellan, Elijah Wood, Dominic Monaghan, Billy Boyd ve Sean Astin birlikte Sindarin‘ce dokuz rakamını yazdırırlar. Gimli’yi oynayan John Rhys-Davies ise dublörünü yollar.

İşte tarih tekerrür ediyor sevgili geekler. Popüler kültüre en az bir Yüzüklerin Efendisi kadar sirayet etmiş orijinal Avengers kadrosunun 6’da 5’i de geçtiğimiz gün aynı ortak dövmeyi yaptırdıklarını açıkladılar. Sürprizi paylaşmak tüm MCU’nun omuzlarından yükseldiği Robert Downey Jr’a malum oldu.

Dövmenin yapılış anını video ile ölümsüzleştiren Downey, tüm mevzuyu şöyle aktardı:

Orijinal altı Yenilmez’in beşi dövme yaptırdı. Altıncısı da dövmeciydi, beşimize de dövmeyi o yaptı, Mark Ruffalo dövme yaptırmamayı tercih etti. Tüm fikir Johansson’un başının altından çıktı, Evans ile birlikte New York’ta dövmeyi yaptırdılar. Sonra Josh Lord, New York’tan kalkıp Los Angeles’a geldi ve benimle Renner’ın dövmesini yaptı. Sonra da hep beraber Hemsworth’ü yaptırması için darladık, o da dayanamadı. Sonra kalkıp hepimiz dövmeciye kendi dövme makinesiyle birer çizgi çektik. Kendi tasarımını ona uyguladık, her birimiz de katkıda bulunduk.”

Dövme sanatçısı Josh Lord‘un yaptığı özel Avengers logosu, artık beş Yenilmez’de bulunmakta sevgili geek alemi. Artık bunu “Ha demek ki Avengers 4’te kesin ölecekler lan” diye alıp almamak ise size kalmış…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.