Bakın, Avengers: Infinity War‘ın yazarları Christopher Markus ve Stephen McFeely‘ye saygımız ileri derecede sonsuz. Bu ikili bize MCU’nun en kaliteli metinlerini çıkardılar. The First Avenger onların. Winter Soldier onların. Civil War onların. Agent Carter onların. Infinity War‘ın da inanılmaz başarısında payları çok büyük. Kendilerini çok seviyoruz. Çok hayranız. Aşığız. Kopuyoruz.

Gelin görün ki bir tane daha bu şekil beyan verirlerse vallahi küseceğiz ya.

infinity-war-poster-1011820-e1500962682592

Geçtiğimiz gün Buzzfeed‘e konuşan ve kapsamlı, kaliteli bir röportaj veren ikiliye elbette Infinity War’ın ciğer delen finali soruldu. Spoiler vereceğiz, kaçı durun, zira bildiğiniz gibi Infinity War’ın sonunda Thanos parmaklarını şıklattı ve bu şıklatma sonucu kainatın yarısı bizden ayrıldı. Bunlar arasında Black Panther gibi, Spider-Man gibi, Doctor Strange gibi karakterler de vardı. Aklı başında insanlar olarak dedik ki, “Lan ne yani Disney Black Panther 2 yapmayacağını mı iddia ediyor, duyurulmuş Spider-Man 2’de başrolü Ned mi oynayacak?“. Böyle dedik. Markus ve McFeely de şöyle dedi:

Markus: Avengers 4 yapacağını sandığınız şeyi yapmıyor. Düşündüğünüzden daha farklı bir film. Ayrıca… ölümler gerçek. Gerçekler, bunu söylemem lazım. Bunu ne kadar erken kabul ederseniz, yas tutmanın bir sonraki seviyesine o kadar hızlı geçebilirsiniz.

McFeely: Bu seçimleri sahipleneceğiz ve umarız ki sizi şaşırtacak, keyiflendirecek ve duygusal bağınızı kuvvetlendirebileceğiz. 

Markus: Kalbinizi kırdık. Şimdi de aklınızı alacağız.

Bakın, efendiler. Bizim bu karakterlerin geri dönüşü ile ilgili doyurucu bulabileceğimiz pek çok hikaye gidişatı olabilir. Orijinal Avengers ile yeni çocukları takas edersiniz, mutlu oluruz. Doctor Strange’in gördüğü on beş milyar olasılıktan biri buymuş der güzel bir plan izah edersiniz, seviniriz. Ama ölümler gerçekti falan demeyin çocuk gibi hissediyoruz kendimizi ya! Ölümler gerçek ne demek, gerçek ölümden geri dönülmez sevgili Markus, canım McFeely; gerçekten ölenleri müzakereyle geri getiremezsin. Anlıyorum dramatik etkisini arttırmak istiyorsunuz ama bunun yolu bu değil.

Hoş gerçi, adamlar çıkıp “üzülmeyin gelecek filme hepsini geri getircez” mi diyecek, dese daha mı iyi? Yoo. Bir şey demeseler keşke. Bırak bekliyoruz işte Avengers 4’ü…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.