Avengers 4 ile ilgili bir şeyler öğrendik. Yazarlar Christopher Markus ve Stephen McFeely Buzzfeed’e bir röportaj verdiler. Sağ olsunlar üstü kapalı bir şeyler söylediler. Biz de okuduk. Size anlatıyoruz. Siz de ana dilinde tüm röportajı okumak isterseniz aha linki şurada. Bizim özet şu şekil.

 

1. Captain America İle Black Widow‘un Rolleri Küçükse, Sebebi Var!

captain-america-black-widow

Tren vagonlarının arkasından tam bir heykel gibi belirmesi haricinde çok fazla havalı an ve sahneye sahip değildi Cap. Black Widow da neredeyse hiç değildi, ama Black Widow zaten yan karakter olduğundan çok göze batmamıştı. Meğerse ikisi de kasti ve aynı sebeptenmiş. Avengers 4’te bu iki karakterin rolü daha da semirecek ve ele gelir bir hâl alacak yazarların dediğine göre. Bilhassa Cap için dileğimiz o.

 

2. Ant-Man and the Wasp Ve Captain Marvel‘ı Dikkatli İzleyin!

07 Ant-Man

Captain Marvel‘ın logosu filmin sonunda Nick Fury’nin çağrı cihazından parıl parıl parladığı ve Captain Marvel filmi Avengers 4‘ün iki ay öncesinde çıkacağı için zaten o cepheden ağır bir bağlantı bekliyorduk. Fakat bir yandan Ant-Man and the Wasp için hissiyatımız, ilk film gibi kendi kulvarında top oynayacağı yönündeydi. Markus & McFeely’nin dediğine göre dört filmin de birbiriyle ilişkisi var. Bir anlamda, “bir yıla yayılmış tercihler yaptığımızı hissetmenizi umuyoruz” diyen McFeely fitili yakıyor yani.

 

3. Hawkeye Unutulmadı

Hawkeye-FAN-Poster-Header-for-Avengers-Infinity-War

Filmde adı sadece “Ailesi dolayısıyla hükümetle özel bir anlaşma yaptı” benzeri bir cümlede geçen Hawkeye’ın yokluğu daha film çıkmadan hayranlar tarafından fark edilmiş, imza kampanyaları ve şakayla karışık görseller hazırlanmıştı. Markus & McFeely endişelenmeyin, “Hawkeye’ı o kadar seviyoruz ki, ona çok güzel bir hikaye yazdık” diyor. Ronin, belki de? Ne dersiniz?

 

4. Filmin İsmini Çok Büyütmeyin!

1516015243_avengers-infinity-war-trailer

Bu Markus & McFeely röportajından değil. Ama yine de çok mühim olduğu için paylaşıyoruz. Birkaç gün önce Kevin Feige’nin verdiği röportaja göre filmin isminin ne olduğu “çok büyütüldü”. Feige filme aslen Part One ve Part Two dememeyi tercih ettikten sonra içeride “Buna Infinity War diyelim de, ikinciyi sonra düşünürüz” dediklerini, ilgi ve alakayı Infinity War’ın üzerinde tutmak istediklerini, fakat ters teptiğini söyledi. “Bu sadece bir isim” de dedi Feige. Evet bunu dedi.

 

Avengers 4, ismi her ne olursa olsun, 3 Mayıs 2019’da vizyona girecek. Heves ve merakla bekliyoruz. Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.