Yamaha, hem müzik dünyasının, hem de motorsiklet dünyasının en güçlü isimlerinden birisi. Bunun altını çizmek, sevenlerini şaşırtmak, bir yandan da artislik ve artistlik yapmak amacıyla, müzik tarafındaki mühendislerine motorsiklet, motorsiklet tarafındaki mühendislerine müzik aleti tasarlattırmışlar.

yamaha-ah-a-may-motorcycle-ebike-5

Bu yazıda enstrümancıların tasarladığı motorlara bakacağız. Motorcuların tasarladığı enstrümanlar ise burada.

Önce, ROOT isimli motor var. Kontrol paneli ve oturma yeri tek parça. Hız gösteren kadranı kaldırmışlar, kablosuz bir şekilde koldaki panele iletiyor datayı. Buyrun:

İkinci tasarım ise O + O (sıfır artı sıfır), boru gövdeli, tatlı bir bisiklet. Üzerinde bir de dinamo pili barındırıyor, tasarımcıların dediğine göre bütün cihazlarla uyumlu bir pilmiş, bisiklet kullanıcısının cihazları için kullanılabiliyor. Buyrun:

Siz ne dersiniz bilemedik ama, sanki motorcular, müzisyenlerden daha iyi iş çıkarmtış gibi…?

 

2 Comments

  1. Bence aksine, enstrüman tasarımcıları çok daha iyi iş çıkarmışlar.

    Motorcuların tasarladığı enstrümanların işlevini ne kadar yerine getirebildiği tartışılır. Hele küresel bateri çok hoş görünmesine rağmen bir o kadar kullanışsız. O bateride döne döne 15 dk.da atak yapacak davulcuyu kovarlar gruptan 🙂

    Halbuki enstrümancılar çok iyi çözümler bulmuşlar. Anahtar yerine hız gösterebilen bir saat ile çalışabilen bir motor… Bisikletin eminim benzerleri vardır, ancak bisikletin evde sabitlenerek bataryayı doldurması hoş bir detay…

    TL;DR: Motorcular ses çıkaran heykeller yaparken; enstrümancılar istenildiği şekilde motor ve bisiklet yapmayı becermişler.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.