Bu sene sinema açısından öyle bir yıl oldu ki bir zaman yolcusu, doksanlardan günümüze gelip sinemada yayınlanan filmleri görse makinesinin çalışmadığını düşünür, morali bozulur. Aslan Kral, Dumbo, Aladdin animasyonlarının live action uyarlamalarının yanı sıra IT, Hayvan Mezarlığı gibi filmlerin yeniden çekilmesi, ister istemez insana “Hangi yıldayız?” diye sordurtuyor. Disney para için doksanlar filmlerinin mezarlarını açmaya doymuyor, yeniden çekilen filmler kuşağına bu sefer de Evde Tek Başına serisini ekliyor.

Geçtiğimiz aylarda Disney’in, Fox’u astronomik bir rakamla satın aldığına şahit olmuştuk. Biz geekler bu olayı genel olarak “Wolverine ve Deadpool da MCU’da olacak” bazında değerlendirip sevinmiştik. Bizim naifliğimiz bir yana dursun, diğer yandan Disney, Fox’a verdiği bu parayı sonuna kadar çıkartmakta kararlı.

home_alone_2_still

Disney CEO’su Bob Iger’ın yaptığı açıklamalar göre 1990’ların yılbaşı klasiği Evde Tek Başına, dizi platformları Disney+’da yeniden izleyicilerin karşısına çıkabilir. Bob Iger, Evde Tek Başına filminin yanı sıra Müzede Bir Gece ve Saftirik Greg’in Günlüğü gibi filmlerin de Disney+ için yeniden çekilmesinin gündemlerinde olduğunu belirtti. Bize ise tek bir soru kaldı; neden? Neden yahu? Koskoca Disney’de bir sezonda on bölüm sürecek bir dizi fikrinden gerçekten bu kadar yoksun mu? 90’lardaki her şeyi tekrar hortlatalım trendi ne zamana kadar devam edecek?

Hani zaten San Diego Comic-Con’da Disney+ için altı tane yeni dizi duyurmuşsun, Netflix’in iptal ettiği bir sürü güzel dizin var ve elinin altında koskocaman bir külliyat var. Bütün bunlar dururken neden gidip güzel anılarla hatırladığımız Evde Tek Başına filmini yeniden çekmeye çalışıyorsun? Anlıyorum, Fox’u satın aldın ve suyunu sıkana kadar kullanacaksın ama bu illa eski güzel filmleri yeniden çekmeniz anlamına gelmiyor ki. Koy Fox’un ne kadar eski filmi varsa platformuna, hepsini üyelerin için izlenebilir yap biz yine severiz seni.

Açıkçası ben artık bu remake/reboot furyası ne zaman sona erecek, inanın bilmiyorum. Bildiğim tek bir şey varsa Disney bu seferkini mahvetmese iyi olur. Şimdilik bilgilerimizin azlığından ve nostaljik duygularımızdan kaynaklanan bir tedirginlik var ama umarım en azından eski filmlerin bizlerde bıraktığı hatıralarda kötü izler bırakmaz. Peki, siz ne düşünüyorsunuz? Evde Tek Başına filminin yeniden çekilmesine var mısınız?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.