Evet sevgili geekyaparlar, Pandaria’ya veda etme zamanımız geldi. Yarın WoW’u Warlords of Draenor’a taşıyacak yeni ek paket öncesi yama çıkacak. Battle.net Downloader’larınız yamayı önden indirdi bile, yarın üzerine birkaç yüz megabyte dosya atıp, Warlords’un nimetlerinin tadına şöylece bir bakabilmemizi sağlayacak. 90-100 arası içerik, Draenor kıtası ve Garrison’lar harici yeni ek paketin hemen hemen tüm değişiklikleri bizleri bekliyor olacak yarın. O yüzden panda kıtasına son bir elveda çakmak için tek şansınız içinde bulunduğumuz şu gün.

Eğer Pandaria’da hâlâ yarım kalmış işleriniz varsa, sizleri hemen şu 7 maddeyle ek pakete hazırlayalım istedik. Zira yarından itibaren şu 7 maddeyi yapamayacaksınız, ya da daha önce verdiğiniz emekler sıfırlanacak. Hazır mısınız? O zaman başlayalım, buyurun!

 

1. Conquest / Honor Puanları Kalmasın!

43L6NUFPX1F21378772282968

Her yamada olan bir şeyle başlayalım dedik. 6.0.2 çıktığında 15. PvP sezonu resmen sonlanmış olacak. Her sezon sonunda olduğu gibi Conquest puanlarınız Honor’a, 4000 Honor sınırını aşan puanlar da altına çevrilecek. Olayın Honor-Altın kuru çok düşük ve lüzumsuz olduğu için, genel öneridir: Harcayabileceğiniz her şeyi harcayın. Eğer Honor puanınız düşükse, ama Honor’la bir şeyler almak istiyorsanız (mesela PvP mount’ları) o zaman Honor’ı sıfırlayıp, Conquest’e dokunmayın. Sezon sonu yarım kalmış işleriniz varsa onların da peşine düşün!

 

2. Görgüsüz Gibi Justice Point Harcayın

mount_armoredbrownbear

Evet evet, hiç utanmayın sevgili geekyaparlar. Bugüne kadar kıyıda köşede biriktirdiğiniz JP varsa fütursuzca harcayın, zira yarından itibaren Justice Point diye bir şey olmayacak. Blizzard hem Valor’u, hem de Justice Point’i kaldırıyor. Şu dakikaya kadar ek paketi güncel takip ettiyseniz zaten Valor’la yapacağınız tek şey eşyaları upgrade etmekti, onu da yarından itibaren Charms of Good Fortune ile yapabileceğiz. O yüzden Valor’luk pek bir şey kalmadı, onları altına dönüşmek üzere bırakabilirsiniz ama JP için daha kritik şeyler var. JP ile alınan mount’lar paraya çevrilecek ve fiyatları sapkın bir şekilde artacak. Heirloom’ları almanın ise tek yöntemi Darkmoon Faire olacak. O yüzden net bir şekilde söylüyorum, elinizde JP varsa; vurun Heirloom’a!

 

3. Garrosh’tan Düşenleri Hızlıca Kapın

LKmP5Db

Heirloom demişken… En sevdiğimiz savaş şefi yarından itibaren Heirloom düşürmeyecek. Yani raid’inizle son bir kez daha Garrosh’u kesip, mis gibi heirloom’lara kavuşma şansınız var bu gece, sonrasında o Heirloom’ları ancak başkasına inspect attığınızda görebileceksiniz. Sadece bu mu? Hayır, Garrosh’u kesince gelen Ahead of the Curve achievement’ları da ıskartaya çıkıyor. Anlayacağınız ek paket öncesi Garrosh kesmenin avantajlarına ulaşabileceğiniz son akşam bu. Raid grubunu toparlayın…

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.