Radiohead

Radiohead

Benim sol kolumda, bileğimin bitiminde bir Radiohead dövmesi var. Altında da Everything in its Right Place yazıyor. O yüzden bu maddeyi okurken beni tanıyanlar taraflı olmakla itham edebilirler, ama gerçekten Radiohead’in ismi çok uzun süredir Spectre ile birlikte zikrediliyor. Pek çok kişi yarın açıklanacak şarkının altında Radiohead’in imzası bulunacağından büyük ölçüde emin. Elbette uzun süredir klasik bir şarkı yapmadıkları için, ilginç bir tercih olacaktır. Ama iki film önce de Jack White çaldı Bond şarkısını. O yüzden olmayacak iş de değil.

 

Rita Ora

Rita Ora

Rita Ora aslında biraz Adele’in light versiyonu gibi. Adele kadar güçlü olmasa da, kuvvetli bir sesi var. Adele kadar olmasa da, büyük bir hayran kitlesi var. Tek farkı, Adele’in aksine çok daha pop ve dans işleri yapıyor olması. Onu geleneksel bir parçayı söylerken hayal etmek hiç de zor değil; üstelik kendisinin Birleşik Krallık sınırları dahilinde inanılmaz bir popülaritesi de mevcut. Bu yüzden, bizim kafamızda listenin en büyük adaylarından biri.

 

Sam Smith

Sam Smith

Önce hayatımıza La La La‘nın vokalini yaparak giren, ondan sonra da 2014’e Stay With Me şarkısıyla resmen damga vuran Sam Smith, pek çok kişi tarafından Bond şarkısının en büyük adaylarından biri olarak gösteriliyor. Katılmamak da elde değil. Rita Ora’ya Adele’in light versiyonu dediysek, Sam Smith için de “Adele’in erkeği” demek gayet mümkün. Üstüne üstlük Ora’nın aksine güçlü ve büyüleyici sesini genelde klasik şarkılarda kullanıyor. Net konuşalım, Radiohead ile birlikte adı en çok geçen müzisyen kendisi ve elbette Radiohead’den daha çok akla yatıyor.

 

The Weeknd

The Weeknd

The Weeknd yıllardır ortalarda olan bir adamdı. Fakat ne hikmetse, son iki senede piyasaya hükmetmeye karar verdi adam. Ariana Grande ile yaptığı şarkı dikkatleri üzerine çekti, sonra 50 Shades of Grey‘in şarkısıyla patladı, üzerine bir de kendi eserlerini katınca resmen 2015’i Weeknd yılı ilan etmemize kadar getirdi olayı. Kendisinden çok sağlam bir Bond şarkısı çıkabileceğini berrak bir şekilde gözümüzün önüne getirebiliyoruz. O yüzden, olursa çok güzel olur!

Peki sizin adaylarınız kim?

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.