Bazen bazı haberleri zamanında veremeyebiliyoruz. Bunun türlü türlü sebebi oluyor. Bazı zamanlar üzerine söyleyecek bir şey bulamıyoruz; bazı zamanlar ıskalamış oluyoruz. İşte tüm o enstantaneler için, geçen hafta gözden kaçırdığımız 10 haber ile karşınızdayız. Arkeolojiden James Bond’a, Supergirl’den GTA dizisine kadar; türlü türlü konu, türlü türlü haberle birlikte; gelin geek dünyasında geçen haftanın kısa bir tablosunu çıkartalım, minnak bir tura çıkalım cümleten!

 

1. The Gamechangers’ın Fragmanı Yayınlandı

Fragmanda çok fazla bir numara yok. Daniel Radcliffe’e sakalın ne kadar yakıştığını düşünmekten pek öteye gidemedim. Zaten 30 saniyelik bir tadımlık fragman olduğundan mütevellit, gitmek de mümkün değil.

 

2. Ege Denizi’nde Devasa Bir Antik Kent Bulundu

01 Sualtı Şehri

Yunanistan Kültür Bakanlığı (aynı zamanda Eğitim ve Diyanet İşleri de bakanlığıymış) geçtiğimiz hafta Ege Deniz’inde kökeni 4500 yıl öncesine dayanan antik bir Bronz Çağ şehri bulunduğunu açıkladı. Peloponez yarımadasının açıklarında bulunan şehirden yaklaşık 6000 objenin çıkartıldığı söyleniyor, devamı da geleceği tahmin ediliyor.

 

3. Daniel Craig James Bond Rolünü Bırakabilir

02 Bond

Esquire’a röportaj veren Craig, “Rolü bırakacak mısınız?” diye sorunca, şu yanıtı verdi: “Gerçekten bilmiyorum. Samimiyetle söylüyorum ki ayak yapmıyorum. Şu an hayal dahi edemiyorum. Şu an için soruyorsanız, hayır. Bir hayatım var ve ona devam etmek istiyorum biraz. Ama göreceğiz.”. Yerine adaylar fırlamaya başladı bile…

 

4. SpongeBob Müzikal Oluyor

03 SpongeBob Musical

Helal olsun ne diyelim? 7 Haziran 2016’da Chicago’da gala yapacak, sonrasında sene sonuna doğru Broadway’e uğrayacakmış.

 

5. Partisan Fragmanı Yayınlandı

Başrolünde Vincent Cassel’in oynadığı Ariel Kleiman filmi Partisan festivallerden övgüyle dönmüştü. Çok ilgi çekici gözüken filmin fragmanı yayınlandı. İzlenesi.

 

6. Supergirl’in Kadrosuna Red Tornado Katıldı

41767521

Supergirl kadroyu genişletmeye devam ediyor. Bu sefer bir taşla iki kuş vurmuşlar. Red Tornado’yu diziye dahil etmişler, yalnız kendisi aynı zamanda T.O. Morrow rolünü de oynayacak. İki farklı karakter, dizide aynı şey olarak değerlendirilecek muhtemelen. Oynayacak aktör de Iddo Goldberg. Kendisini Salem ve Peaky Blinders’dan hatırlayabilirsiniz.

 

7. Yeni Bir Dredd Filmi Geliyor

maxresdefault

Açıkçası izlemedim, ama başrolünde Karl Urban’ın oynadığı Dredd filmiyle ilgili çok fazla övgü duydum geçtiğimiz yıllar içerisinde. O yüzden, belki bu haber sevenlerini mutlu eder: Judge Dredd’in yaratıcılarından John Wagner “yeni bir Dredd filmi olacak, tek mesele ne zaman olacağı” diye bir açıklama yaptı. Vur patlasın çal oynasın o zaman?

 

8. Fallout 4’te Diyaloga Doyacağız

CN_cH7lXAAAbSnC

Bethesda Game Studios, resmi Twitter hesabından Fallout 4 için bugüne kadar toplam 110 bin satır diyalog kaydı yapıldığını ve bunun Fallout 3 ile Skyrim’in toplamından fazla olduğunu dile getirdi. Yani Fallout 4’ten bir “arrow to the knee” esprisi çıkamayacak demek ki.

9. South Park: The Stick of Truth Ekibi Archer’a Göz Dikti

article_post_width_archer

South Park: The Stick of Truth övmek için haberi bahane ediyor değiliz, ama gerçekten muazzam bir oyun olan Stick of Truth’un ardından Obsidian “seni uyarlamak istiyoruz” dese onaylayabilirdik. Kendileri bir diğer popüler animasyon dizi “Archer’ı istiyoruz” dediler, iyice gönlümüze girdiler. Tabii her şeyin şu an temenni aşamasında olduğunu belirtmekte, Obsidian’ında “istedim oldu” diyebilecek bir firma olmadığını hatırlartmakta fayda var.

 

10. Marvel Hulk’ın Kimliğini Açıkladı

totally-awesome-hulk-cover

Malumun ilanı oldu, yeni “Totally Awesome Hulk”‘ın artık Amadeus Cho olacağı duyuruldu. Şahsen destekliyorum. Bu arada detay isteyenler için, Banner’ın artık Hulk olmayacağı, ama yine de hikayede olacağı söyleniyor. Bir de Cho’nun Hulk olmaktan felaket mutlu olduğu. İlginç bir dinamik, yıllardır Hulk hikayelerini felç eden o rutinden sıyrılınmış gibi sanki.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.