Bundan yaklaşık dört sene önce aramızdan ayrılan ve kendine geek diyen herkese bir şekilde dokunmuş olan Stan Lee için yazabileceklerimize ne sayfalar, ne videolar ne de başka bir şey yetmez. Disney+ ise yine de bunu yapmayı denemek istemiş olacak ki 2023 yılında platformda Stan Lee için bir belgesel yayınlanacağını duyurdu.

Kısacık videoda ana odak Disney ise şu an en büyük marka diyebileceğimiz Marvel filmleri ve o filmlerde büyük ustanın yaptığı cameo sahneleri. Tabii ki bütün bir belgesel MCU filmlerine odaklanmayacaktır ama doğal olarak işin Marvel markası tarafı en ön plandaki şey olacak. Benim belgeselde görmek istediğim bazı hassas noktalar da var aslında. Mesela Stan Lee ile birlikte çalışmış Jack Kirby ve Steve Ditko ikilisinden ya da Spider-Man denince akla gelenlerden John Romira Sr. gibi isimlerden ne kadar bahsedilecek? Stan Lee son yıllarda sağlık açısından iyice kötüye giderken bu durumunu suistimal ettiği iddia edilen kızından, menajerlerinden ya da avukatlardan bir şeyler duyacak mıyız? Muhtemelen ilk sorunun olumlu cevabını görecek olsak da ikinci kısma efsaneyi anmak için hazırlanan bir belgeselde yer vereceklerini sanmıyorum.

Belgesel fikri sizi mutlu etti mi? Bunun Stan Lee ismini anmak için yapılan güzel bir çaba olduğunu düşünüyor musunuz? Yoksa basitçe ölünün ekmeğini yemek mi? Birgün Stan Lee için biyografik film çekilse başrolde kim olsun istersiniz? Sorulara cevap verirken, rahmetlinin en sevdiğiniz cameosunu da söylemeyi unutmayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.