Evet evet, biraz geciktik; mazur görün. Aslında bu çağrıyı Pazartesi yapmayı planlıyorduk, ama biraz sarktı. Elbette çağrıyla beraber, hani söylememize gerek yok ama, deadline’da sarkacak. Ama durun, esas meseleye geçmeden önce, geçen seferden söz etmekte fayda var. Zira geçen yazı çağrımız, muazzam bir tepki aldı sizden. İnanın bu kadarını biz bile beklemiyorduk.

Tek tek, tüm yazıları okumuş olan insan olarak; alternatif Harry Potter sonlarından, Potter’ın kendileri için ne ifade ettiğini anlatanlara, Potter ve Yüzüklerin Efendisi’nin muazzam kıyaslamalarından, çok şahsi yazılara kadar bir şeyler yazıp çizen herkese Geekyapar olarak dev hayran olduğumuzu söyleyebilirim. Berke Kadam, Deniz Gizem, İpek İpek, Ahmet Kaynar, Ekin Deniz Kuzu, Kerem Yükseloğlu, Su Kavak, Atakan Yenel, Betül Sınav, Efe İçöz, Sena Alkılı, Göksoy Özceviz, Hüseyin Demir, Kemal Kenru, Emre Karacan, Ömer Said Birol, Mert Arıkan, Ahu Alp, Yağmur K, Mehmet Kaan Katrancı, Kemal Deniz Karabacak, Oğuzhan Akbulut, Ulaş Sacar, Hasan Sönmez, Faruk Berk, Başak P, Feyzullah Atagür yazı yollayıp, gönlümüzü kazanan güzel insanlar oldular geçen hafta.

Berna Ece Gündüz, Erim Polyak, Şeniz Balcı, Mert Özel, Çağla Elal Nazlı ve Meltem Deniz Doğan da yazıları kabul gördükten sonra, çizgi roman kazandılar. Onlara da çizgi romanları paket bir vaziyette gidiyor olmalı şu sıralar. Merak ediliyorsa, şu eserleri ateşledik kendilerine (ama hangisinin hangisine olduğu hâlâ sürpriz!)

IMG_0398

O yüzden, şimdi kolları iyice sıvıyoruz.

İkinci yazı çağrısı konumuz: UNUTULMAZ ÖLÜMLER. 

Bakın, dikkat ettiyseniz, “kurgu” kelimesi kullanmıyorum. Anlatmak, listelemek, analiz etmek, detayına inmek istediğiniz ölümler çizgi romanlardan olabilir, filmlerden olabilir, oyunlardan olabilir; ya da isterseniz tarihten de faydalanabilirsiniz. Sadece şu koşulları aklınızda bulundurun yeter:

  • Yazıların önceden başka bir yerde yayınlanmaması gerekmektedir. (Bunu geçen sefer belirtmediğimizden ötürü çok güzel yazıları reddetmek zorunda kaldık.)
  • Yazıların tamamen size ait olması gerekmektedir.
  • Yazılar 27 Nisan 2016’yı 28 Nisan 2016’ya bağlayan gece 04:00’e kadar yollanmalıdırlar.
  • Yazılar 28 Nisan günü sitede yayınlanacaklar. İsminiz de sitede geçecek, eğer mailden isminiz anlaşılmıyorsa, mailde gördüğümüzü yazacağız, ona göre (sonra yok efendim, ben niye çılgınoğlan18 olarak basıldım falan olmasın)
  • Yazılar merhaba[at]geekyapar[nokta]com adresine ateşlenecek; konu kısmına YAZI ÇAĞRISI yazılacak.
  • Kazananlardan bir adres rica edeceğiz.

Onun dışında… Çıldırın efendim! Söz sizin!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.