Normalde yapmayı tercih ettiğimiz bir yazı formatı değil bugün deneyeceğim şey. Hatta tam aksine, habercilik anlayışında savsaklama olarak bile görülebilir. Ancak gel gelelim, çoğu zaman çok fazla düşüncemiz olmayan gelişmeleri sizinle paylaşmaktan kaçındığımızı (bu direkt olarak benim sanırım, evet) fark ettik. O yüzden de bu yazıyı, YouTube kanalımızdaki “Haftalık”a benzer bir tarzda, size bu haftanın göze çarpanlarına dair üç-beş kelam etme fırsatı olarak değerlendirelim isterim.

1) Marvel’ın Jackie Chan’i Yolda: Shang-Chi Filmi Geliyor!

maxresdefault

Deadline’ın verdiği bilgiye göre Marvel, ilk Asyalı süper kahraman filmini yapmak üzere düğmeye bastı. Çizgi roman evreninde “Kung-Fu Ustası” olarak tanınan Shang-Chi, gittikçe değişik bir yelpazede çoğalan kahramanlarımızdan biri olacak.

Şimdilik yönetmen koltuğu boşta. Ancak yazarlık pozisyonunda Dave Callaham‘ın oturduğu film için düşünceler ise, Marvel’ın Black Panther ile yakalamış olduğu başarıyı arttırmak yönünde. Zira yönetmen Coogler’ın göz ardı edilemeyecek denli iyi işi ile Black Panther, çok kısa sürede Afro-Amerikan birçok insanın sesi olmuştu. Aynı yükselişi, Asya ırkları üzerinde de yakalamayı hedeflemiş gibi gözüküyorlar.

 

2) Dalmaçyalıların Gudubet Düşmanı Cruella de Vil İçin Film Diyorlar!

DSk9407W0AUbKnQ

I, Tonya‘nın yönetmeni Craig Gillespie ile, Disney’in meşhur 101 Dalmaçyalı animasyon filminin kanlı canlı bir versiyonu için konuşulduğu söyleniyor. Daha önceden Alex Timbers’ın önderliğinde çekilmesi kararlaştırılan film, sonrasında yönetmenin birtakım takvimsel sıkıntıları sebebiyle (Broadway’de şu sıralar hummalı çalışmaları süren Mouling Rouge ve Beetlejuice gibi projeleri sebebiyle) bu karardan caymış.

Cruella rolünde Emma Stone‘un yer alacağı film, 1980’lerin başında geçecek ve kötü kadınımızın orijin hikayesini ele alacak.

 

3) Şöyle Oldu Böyle Oldu, Hele Hele Kevin Hart

kevin-hart-oscars

Hatırlarsanız geçtiğimiz Emmy Törenleri için şöyle bir kelamım olmuştu sizlere. Birçok insanın yıllardır söylemekten dilinde tüy bittiği gerçeği, pozitifliğimi bir kenara bırakarak bu vakitlerde fark etmeye karar vermiş ve o satırları yazmıştım sizlere.

Emmy’den çok daha ağızlara pelesenk olan bir başka tören de Oscar Törenleri, malumunuz. Sektörde fikri olan ya da olmayan herkesin bir şekilde izleyip “Ah be şu almalıydı!” ya da “İşte hak eden kazandı!” minvalinde birçok yorum getirdiği törenler, sahip olduğu prestiji de uzun zaman önce yitirmişti. E haliyle de “Politik vuruşu nereden yapsak acaba?” amacıyla yürütülmeye başlanmış bu törenler, sunucusunu henüz yeni kazanmışken bir anda kaybetti. 2018 senesinin filmlerinin değerlendirileceği 91. Oscar Törenleri‘ni sırtlanacak isim olan Kevin Hart, ani bir beyan ile bu işi yapmayacağını belirtti.

Sebebi ise, Hart’ın geçmişte LGBTQ topluluğuna dair attığı ofansif tweetlermiş. Ne söylediğinin farkında olan Kevin Hart, sözlerini şu şekilde sunmuş:

“O gece ödüllendirilecek birçok sanatçı için bir dikkat dağıtıcı etken olmak istemem. LGBTQ topluluğundan da samimi bir şekilde özür dilerim o beyanlarım için.”

 

4) DC Asla Durmuyordu: Plastik Adam Projesi İçin Yeşil Işık Yakıldı!

plastic-man-1

Warner Bros. tarafından Amanda Idoko‘nun yazarlık koltuğuna oturtulduğu yeni bir süper kahraman filmi daha geliyor: Plastik Adam!

Patrick “Eel” O’Brian ismiyle tanınan Plastic Man, kötü biriyken geçirdiği kaza sonucu iyi olmaya karar veren biri. Çetesiyle beraber gerçekleştirdiği silahlı soygun sırasında vurulan ve kimyasal birtakım sıvılara maruz kalan O’Brian, çetesinin kendisini oracıkta bırakmasından sonra kendine geldiğinde, bütün vücudunu inanılmaz ölçülerde esnetebildiğini fark eder. Zaten ondan sonra da “Bir daha asla ulen!” narasıyla polis olmaya karar verir kendisi.

Warner Bros.‘tan daha fazla detay gelmemesine rağmen Idoko’nun söylediğine göre film, karakterin özüne uygun olarak eğlenceli ve şapşal bir havaya sahip olacakmış.

 

5) Bond 25 İçin Lea Seydoux İsmine Heyecanlanalım Bari

lea-seydoux-8-vogue-2nove15-craig-mcdean_b

James Bond filmlerinin Daniel Craig cephesinde bir hayli yalama olduğu şu sıralar, artık gelecek yeni filme karşı pek beklenti ve heyecanımız kalmadı bildiğiniz üzere. Bir öyle bir böyle derken iyice Arap saçına dönen haberleri takip etmenin bile zorlaştığını itiraf edelim. Ancak Bond 25 için geri dönmesi kararlaştırılan tek ismin Craig olmadığını söylediğimiz zaman, belki bir tık Lea Seydoux severler sevinir diye düşünüyoruz, yanlış mıyız? Çünkü Bond filmleri tarihinde üç kere görmüş olduğumuz Maud Adams’tan beri ilk defa, bir kereden fazla “Bond Kızı”nı canlandırmış olacak Seydoux.

Danny Boyle’un bırakması ardından Cary Joji Fukunaga tarafından yönetmenliğinin üstlenildiği film, 14 Şubat 2020’de sinemalara gelecek.

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.