4) Tolkien Filminin Yayın Tarihi Artık Çok Daha Yakın

46134C4000000578-0-image-a-111_1509985152022

2017 yılında J.R.R Tolkien için biyografik bir film çekileceği haberini yapmış, bir de biricik eşi Edith Tolkien’ı canlandıracak oyuncuyu da duyurmuştuk sizlere. Fox Searchlight ve Chernin Entertainment işbirliğinde yapılan filmin yönetmeni Dome Karukoski. Senaristler ise David Gleeson ile Stephen Beresford. Henüz hiçbir görsel materyal gelmemesine rağmen Tolkien‘ın çıkış tarihi ise 10 Mayıs 2019 olarak belirlenmiş.

 

5) Yeni Ghostbusters Filmine Leslie Jones’un Birtakım Sözleri Var

leslie-jones-ghostbusters-800x425

Bu geçtiğimiz hafta içinde yeni bir Ghostbusters filmi geliyor olduğunu sizlere duyurmuştuk zaten. 2016’daki yeniden çekilen versiyonunun görmezden gelinerek, 80’lerdeki filmlere devam niteliğinde olacağını açıklamıştı Jason Reitman bu proje için. Hatta yeni gelen haberlere göre de bu yepyeni Ghostbusters filminin başrolleri dört yepyeni genç olacakmış. İki kız ve iki oğlandan oluşacak olan başroller bir yana, 2016’daki rebootta yer alan Leslie Jones şimdiden bu projeye acımasızca saldırmış bile:

“Bu çok aşağılayıcı. Resmen sayılmıyoruz. Tıpkı Trump’ın yapacağı bir şeye benziyor. (Donald Trump sesiyle) ‘Hayalet Avcıları’nı yeniden yapmalıyız; erkeklerle çok daha iyi ve daha büyük olacak! Şu kadınlar Hayalet Avcısı bile değil!’ Of, çok sinir bozucu.”

 

6) YouTube’un Tehlikeli ve Zararlı İçerik Avı Son Gaz Devam

31893

Son yıllarda “ŞÖYLE YAPTIM, BÖYLE OLDU” ya da “BURADAN ATLADIM, HASTANEDE UYANDIM” tarzındaki içeriklerin YouTube’da çoğaldığını görmemek için bir hayli kör olmak lazım. Geçen senenin ilginç ama bir hayli akılsızca patlayıveren akımı olan bulaşık makinesi deterjanı yeme olayından sonra bu sefer de Netflix’in Bird Box filminin inanılmaz boş şekilde abartılıp hayatlara kast etmesi söz konusu. Sandra Bullock’un başrolünde yer aldığı Bird Box‘ı izledikten sonra sürekli bir şeyleri gözü bağlı yapmayı kendine bir meydan okuma haline getiren milyonlarca insanın YouTube’daki tehlikeli ve zararlı içerikleri sebebiyle YouTube yönetimi bu işe bir el atma gereği duymuş. Gözü kapalı araba sürmeye kadar giden dengesiz içeriklerden sonra denetimi ele alan şirket, uyarı yapmaksızın videoları silme ve kanalları iki aylık bir temizlik sürecine alma kararı vermiş. Bu uygulamanın bir kez daha spesifik bir Logan Paul videosundan sonra gelmesi de YouTube’un riyakar olup olmadığı konusunda bir şüpheye düşürmüyor değil. Daha önceden Paul ile yaşadıkları büyük sıkıntı sonrası hala böyle birinin platformlarında içerik üretmesine izin veriyorlarsa, olaylar hep yaşandıktan sonra alınan önlemler biraz faydasız gibi duruyor bizce.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.