Ghostbusters ile ilgili bir doyum noktasına falan ulaştık mı? Geçtiğimiz gece NBA finallerinde Sony’nin paraya kıyıp aldığı saha kenarı reklamına bakarken sorguladım bunu. Hani Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson ve Annie Potts çıktı, yeni ekip elemanlarını bizzat onayladı, “Vallahi çiçek gibi film oldu” falan dedi, meşaleyi güler yüzle devretti falan ya? Kapattık değil mi o fragman mevzularını falan? Bekleyen bekliyor, beklemeyen gitmeyecek ; kavga bitti?

Çünkü eğer bittiyse, yeni bir Ghostbusters girişimine dair bir haberimiz daha var. Serinin haklarını elinde bulunduran ve bir hanedana çok acil ihtiyaç duyan Sony, bu markayı yalnız bırakma niyetinde değil. Geçtiğimiz günlerde yepisyeni bir çizgi filmi duyurdular. Bu, bu arada, muhtemelen Ghostbusters ile ilgili yapılabilecek en akıllıca şeylerden biri. Zira hem daha az kavga dövüş uyandıracak, daha radar altından uçacak bir proje; hem de Ghostbusters çizgi film dünyasına aşina değil.

ghostbusters_3_41848

Şöyle anlatmış Sony projesini:

Yepyeni bir animasyon projesi Ghostbusters: Ecto Force, Ghostbusters sinemati kevrenini genişletecek ve 2050 yılındaki yeni bir Ghostbusters nesline odaklanacak. Bu ekip, dünyanın dört bir yanında yerel takımların ve havalı teçhizatların yardımıyla hayalet avlayacak. Daha genç bir kitleye hitap eden Sony Pictures Animation projesi, Ivan Reitman tarafından sürdürülmekte. 2018 başında çıkması hedefleniyor.

Buradaki satır araları ilginç. Yerel takımlar mevzusu çok keyifli olabilir. 2050’ye atmış olmak da baya özgürleştirici bir şey Ghostbusters evreni için. Yepyeni karakterler, yepyeni hikayeler demek. Fakat bizce en ilgi çekici detay, Sony’nin kullandığı “Ghostbusters sinematik evreni” tabiri. Bu çizgi filmin 2016 Ghostbusters’ı ile aynı evrende geçeceğini ima eder gibi. Bizce her halükarda kulağa keyifli gelen bir proje gibi… Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.