Güncel olarak hafızalarda yer etmiyordur muhtemelen, o yüzden hatırlatmakta fayda var: Sony, Marvel Cinematic Universe ile bir bağlantısı olmayan animasyon bir Spidey filmi geliştirmekte. Bildiğiniz gibi karakterin sinema hakları hâlâ Sony’de, Marvel ile sadece Spidey’i MCU’ya dahil etmek üzerine bir prodüksiyon anlaşması yaptılar. İsterlerse apayrı bir Spidey filmi yapabilirler… ki yapıyorlar da zaten.

Projeyle ilgili şu dakikaya kadar bildiklerimiz şunlardı: Yapımcı nezdinde Marvel Studios’un bir dönemki patronu Avi Arad ve aynı zamanda Sony’nin Spider-Man MCU filmlerinin de prodüktörlüğünü üstlenecek olan Amy Pascal var. Bu isimler kodaman kodaman isimler, bir şey ifade etmiyor. Bizi esas heyecanlandıran ise yazar kadrosuydu. Lego Movie ve Jump Street filmlerini adam eden Phil Lord & Christopher Miller ikilisi var kalemin ardında.

06 Ultimate Spider-Man

Lord ve Miller senaryoyu yazınca, insan ister istemez bir yönetmenlik yapıvermelerini de diliyor ama; kendileri şu sıralar Disney için Han Solo çekecekler, elleri baya dolu.  O yüzden de Sony projenin başına başka bir yönetmen atamış. Yalnız, kendisi biraz deneyimsiz. Filmin dümeninde duracak olan isim, Bob Persichetti. Kendisi “kimdir?” diye soracak olursanız, ismini muhtemelen insanlık olarak on beş dakika önce duyduğumuzdan haksız olmayacaksınızdır.

Persichetti, Disney çıkışlı bir animatör. Herkül, Mulan, Tarzan ve Fantasia 2000‘de görev yaptıktan sonra, patlamasını Shrek 2‘nin hikaye çizeri olarak gerçekleştirdi. Ondan sonra gelen Puss in Boots‘da da hikayenin başındaydı. Yani deneyimi var, ama genelde daha arka odalarda. Böyle büyük beklentileri olan bir projede ne yapacağı meçhul. Tabi biraz stüdyonun vizyonuna uyduğu için de seçilmiştir muhakkak. Bakalım!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.