Bilmiyorsanız, bu kutlu haberi sizlere hatırlatalım: 90’larda büyümüş olan aşağı yukarı herkesin bir noktasından ucuna tutunduğu nostaljik dizi Full House, yani Türkçe ismiyle Bizim Ev’in yakında devam dizisi gelecek. Netflix’in yayınlacağı ve adının da Fuller House olarak konulduğu dizi, karakterlerimizin yıllar sonraki hâl ve vaziyetlerini gösterecek bizlere. Orijinal kadrodan da hemen hemen herkesi topladılar yeni diziye. John Stamos, Bob Saget, diğer ünlü olmayanlar…

Tek bir istisnası var bunun. Daha ziyade, iki istisna aslında. Bildiğiniz gibi Full House’un şirin mi şirin küçük kızı Michelle karakterini yıllar boyunca TV’de Mary-Kate ve Ashley Olsen ikiz kardeşleri canlandırdı. Olsen kardeşler oradan yakaladıkları şöhretle birlikte 90’ların sonunda kendi markalarını bir hayli büyüttüler. Fakat tüm beklentiye rağmen, geçtiğimiz aylarda Fuller House’un kadrosunda olmayacakları açıklanmıştı hatırlayacağınız üzere. İşte Jesse Dayı’yı oynayan John Stamos, hem buna, hem de düşündükleri alternatiflere geçtiğimiz gün bir radyo röportajıyla açıklık getirdi.

2788_elizabeth_olsen

Öncelikle Michelle karakterinin dizide olmayışı, kendisinin New York’ta modacı olarak çalışıyor olmasına yorulacak. Bu referansın nereye yönelik olduğu aşikar, zira Mary-Kate ve Ashley kardeşler uzun süredir kendi moda firmalarını yönetiyorlar. Peki dizide neden oynamayacaklar? Stamos’a göre, bunun fikrin kendisiyle bir ilgisi yok. Bilakis, Olsen ikizleri baya da sıcak bakmışlar yeni diziye. Yalnız, uzun zamandır oyunculuk yapmadıkları ve modayla ilgilendikleri için (Mary-Kate 2011’den, Ashley 2010’dan beri kamera karşısına geçmedi) kendilerine güvenememişler.

Stamos bunun üzerine düşündükleri alternatifi de söylüyor ki; gayet de mantıklı, bir o kadar da saçma aslında. Stamos’a göre, Olsen ikizlerinin istekli olmadıklarından emin olduktan sonra Full House ekibi onların yerine küçük kardeşleri Elizabeth Olsen’a teklif götürmüşler. Daha doğrusu, götürmeyi denemişler. Full House ekibi Olsen’ın menajerini aramış, Olsen’ın menajeri “saçma sapan konuşmayın” diye terslemiş. E yani. Kız artık blockbuster filmlerin küresel bir yıldızı. Ablalarının yirmi yıl önce oynadığı rolün yedeği olacak hâli yok şu yaştan sonra. Hoş bence, zaten Michelle karakterin sokuşturmaya da gerek yok. En kötü sonlarda bir gözükse, yeter diye düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.