Eski köye yeni adet geliyor. Eski köye eski adet de geliyor. Steven Moffat’ın uğruna Sherlock’çuları aç acına bıraktığı, Tumblr’a deli “SHERLOOOOOK GERİ GEL NORLUSUUUUN” girdileriyle servet kazandırdığı Doctor Who‘ya, uzun lafın kısası, yeni Doktor’la beraber bir ton değişiklik geliyor.

Şimdi önce eski adetlerden başlayalım. Doktor’un yolu dizi tarihinde dördüncü kez Coal Hill School ile kesişiyor. Yeni adet ise, Capaldi’li ilk sezonda, Doktor’un eşlikçilerinden birinin Sam Anderson’ın canlandırdığı Danny Pink karakteri oluşu. Danny Pink, Coal Hill School’da bir öğretmen.

New_Doctor_Who_companion_Samuel_Anderson_unveiled

Şimdi bir şeyi netleştirelim, Pink için “erkek eşlikçi”, yani “male companion” kelimesi Moffat tarafından değil, internetteki yazılar tarafından kullanılıyor. Fakat Moffat buna itiraz etmiş değil şimdilik. Çok da mantıksız değil. Jenna Coleman’ın karakteri Clara Oswald eşlikçiliğe devam etse de değil. Doktor’un iki eşlikçisi olmasıyla ilk defa karşılaşmıyoruz. Erkek eşlikçiyle de aynı durum söz konusu. Yani yeni adet dedik ama, aslında seri genelinde çok da yeni bir adet yok, sadece Moffat’ın hükmünde bir ilk söz konusu.

Gelelim asıl bomba dedikoduya. Comicbook.com sitesi, pek çok kaynaktan Capaldi’yle Moffat’ın tek sezonluk anlaştığını duymuş. Sadece Comicbook da değil, pek çok farklı site de aynı fikirde. Dediklerine göre Capaldi, daha radikal bir doktor seçiminden önce diziye yeni bir yön vermesi için rolü üstlenecek. İddialar İskoç aktörün de arzusunun bu olduğunu söylüyor.

Buna karşı gelecek tek beyan, Moffat’ın yakınlarda verdiği bir beyan. O beyanda Moffat, “Cevaplar Capaldi’nin ilk sezonunda…” gibi bir ifade kullanıyor. Buradaki “ilk” vurgusunu, pek çok site bu dedikodulara gayrıresmi bir cevap olarak algılamış.

Peter_Capaldi_cost_2803858b

Capaldi tek sezon mu kalacak? Bu yeni “daha radikal” doktor seçimi ne? Danny Pink işlere nasıl dahil olacak? Doctor Who 8. sezonuna başlayınca bu cevapları alabileceğiz. Şimdilik beklemede kalmaktan başka şansımız yok.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.