Bilmeyenler için kısa bir özetini geçelim: Disney Star Wars’ı tüm haklarıyla birlikte satın aldıktan ve Episode VII-VIII-IX’un geleceğini açıkladıktan kısa bir süre sonra, ana Episode filmlerinin çıkmadığı her seneye bir yan Star Wars filmi sıkıştıracağını duyurmuştu. Tek rakamla biten yıllar, esas Episode senesi. 15 bize Force Awakens’ı getirdi, 17 Rian Johnson’ın yöneteceği Episode VIII’i getirecek, 19’da da yeni üçlemeye veda edeceğiz. Onların arasında da bu sene Rogue One’ımız var. 2018’de de Han Solo filmi gelecek.

O filmin arkasında Phil Lord ve Christopher Miller var, eğer isimleri tanıdık geliyorsa, kendilerini kağıt üzerinde sakin duran fikirleri pratikte harika yapma konusunda ihtisas vermiş insanlar olarak bilebilirsiniz. Cloudy with a Chance of Meatballs, Jump Street ve The Lego Movie’yi yöneten ikili, bir yandan da The Last Man on Earth’i yapıyor an itibariyle. İşte sağ olsunlar, kendileri bize yeni Han Solo’muzu açıkladılar bugün. 1989 doğumlu Amerikalı aktör, Alden Ehrenhreich.

Alden Ehrenreich

Kendisini muhtemelen Blue Jasmine, Stoker, Beautiful Creatures ya da yakın zamanda çıkan Hail, Caesar’dan tanıyor olabilirsiniz. Çok göz önünde bir aktör değil kendisi, ama özellikle Hail Caesar’daki performansı için sık sık “sahne çaldı” tespiti yapılmıştı. Dürüst olmak gerekirse rol için adı geçen diğer oyunculara kıyasla çok da gözünüzde Han Solo olarak canlandırmak mümkün değil… Ama, dedim ya, Lord & Miller kağıt üzerinde iyi gözükmeyen şeyleri iyi yapıyorlar zaten. O yüzden, Harrison Ford’un gençliği kalkıp gelse daha yadırgardım.

Dürüst olmak gerekirse, Han Solo’ya ait solo bir film beni çok fazla enterese etmiyor. Vakti zamanında Brian Daley’nin kitaplarına çok vurulmuş bir insan olarak söylüyorum bunu. Bunu yapacakları yerde, evreni genişletseler, bambaşka dünyalara uçsalar, 1000 yıl ileriye koşsalar daha ihya olurdum sanırım. Ancak, Star Wars bu. Zaten izleyeceğiz. Yönetmen ekibi de böyle heyecan verici olduğu müddetçe, oyuncu tercihleri çok da fark etmiyor. En azından benim kanaatim bu yönde, siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.