Müzikal seven bir insansanız ve bu memlekette yaşıyorsanız, muhtemelen biraz garip bir pozisyondasınız. Ülkemizde müzikal üretimi doyurucu bir yerde değil, zira bu janrı tiyatroda ön plana çıkartmıyoruz, sinemada ise hiç umursamıyoruz zaten. O yüzden, müzikal seven bir insan için tek bir opsiyon kalıyor: Anglo-Sakson müzikalleri.

Ama işte onları da canlı tüketmek mümkün değil. O yüzden de ya kayıt izleyeceksiniz, ki tiyatro kaydı izlemek kadar büyük bir eziyet olamaz; ya da maharetli ellerin sinemaya uyarlamasını bekleyeceksiniz. İşte tarihin en büyük müzikalleri için bu nihayet meydana geliyor. Yıllardır Broadway’in demirbaşlarından olan, müzikal tarihinin en büyük markalarından biri olan Cats sinemaya uyarlanıyor.

gper-cats-jellicleballGroup-Mezz

Haberi Entertainment Weekly doğrulamış. Daha önce King’s Speech ile Oscar kazanan, akabinde de Les Miserables’ı sinemaya uyarlayan Tom Hooper filmin yönetmeni olacak. Henüz bir oyuncu seçimi yapılmamış, ama bu yaz tekrardan New York sahnelerine dönecek. Belki bazı oyuncular, iki proje için ortak seçilebilirler. Ya da Hooper, Les Miserables’da olduğu gibi, tamamen sinemaya özel bir kadro da belirleyebilir pek tabi.

Bu açıkçası müzikale ilgi duyan herkes için şahane bir haber. Hooper Les Miserables’ı çok iyi çıkarmıştı işin aslını söylemek gerekirse. Film eleştiri almıştı, özellikle de Russell Crowe’un Javert performansına diyecek çok şeyi vardı herkesin; ama Hooper’ın herkese canlı şarkı söyletme kararı, cesurca yaptığı yakın çekimler, yeni aranjmanlar, oyuncu seçimleri… Genel olarak başarılıydı. Cats’ten de benzer bir başarı beklemek hiç abes değil. Bakalım, heyecanla bekliyoruz!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.