Anımsamayan varsa hatırlatalım, görece sessiz sedasız olsa da Warner Bros. gelecek sene için inceden yeni bir Harry Potter filminin hazırlıklarını yapıyor. Başrolünde Eddie Redmayne’in oynayacağı, senaryosunu ise bizzat J.K. Rowling’in yazacağı Fantastic Beasts and Where To Find Them, ya da Türkçe adıyla Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar, Harry Potter evreninde, 1920’lerde geçecek ve bizim çocuklarında derste okuduğu aynı adlı kitabı yazan zoomagizolojist Newt Scamander’ın maceralarını anlatacak.

kate_upton_vogue_ita-2

E bu filmde bir tek Redmayne’in canlandırdığı Newt Scamander yok elbette. TheWrap’in haberine göre iki tane de başrol kadın karakter var filmin içerisinde. Bunlar iki kız kardeş. Büyük olanın ismi Tina, küçük olanın ismi ise Queenie. Yine TheWrap’in, bizim SlashFilm’de gördüğümüz haberine göre Warner da şu an iki karakter için oyuncu arayışlarını hızla sürdürüyor ve listeyi Queenie için 4, Tina için 3 olmak üzere yedi isme indirmiş.

Queene için ismi geçen en önemli aktrislerden biri Saoirse Ronan. Atonement ile çıkış yapan, sonradan da Hanna ve Grand Budapest Hotel gibi isimlerle baya bağımsız sinemanın önemli değerlerinden biri hâline gelen Ronan şu an en ciddi düşünülen insan. Onu adı görece Ronan kadar genişçe bilinen Dakota Fanning takip ediyor. Bu ikilinin haricinde True Detective’de Beth’i oynayan, Banshee’den de anımsayabileceğiniz Lili Simmons ve A Fine Frenzy mahlasıyla müzik yapan Alison Sudol da kısa listede var.

Fantastic Beasts and Where to Find Them Casting Kate Upton

Tina rolüne gelince ise işler baya karışıyor maşallah. Öncelikle en inanamadığımızı baştan söyleyelim, Queenie’nin ablası Tina için düşünülen oyunculardan biri Kate Upton. Baya bildiğimiz Kate Upton. Kendisinin The Other Woman, The Three Stooges gibi filmlerde oynamışlığı var, ama açıkçası bunun dışında hiç elle tutulur bir film kariyeri yok. Tercih edilirse, ekseriyetle isminin gücünden yürünecektir muhtemelen. Upton’ın dışında Tina için düşünülen diğer oyuncular The Inherent Vice’da oynayan Katherine Waterston ile The Great Gatsby’de yıldızını parlatan Elizabeth Debicki.

Genel olarak ilginç bir kadro gibi duruyor. Ne diyorsunuz peki, gönlünüzden geçen kimler? Ben şahsen gönlümden Ronan – Waterston ikilisini geçirir gibi oldum. Siz de söyleyin kafanızdaki ikiliyi!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

7 Comments

  1. abi sakın Kate Upton olmasın ya tamam güzel kadın da pisaya da bi güzel o mu var kadın da zerre yetenek yok.

  2. Bugra Cihan Reply

    memeleri gösterirse salonda asılacak adamlar tanıyorum aman

  3. Orhancan Aydemir Reply

    En ingiliz konuşan ve görünen alacaktır. Emin olabilirsiniz.

  4. Game of War reklamlarından gördük ki Kate Uptonda oyunculuk yok nasıl oldu da son 3 adaydan biri olarak kaldı

  5. Yapımcılardan biri JK Rowling olduğu sürece Kate Upton sete yaklaşamaz. (BAŞROL OLDU)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.