Reboot meselesi garip bir iş. Bir yandan insan sevdiği şeye dokunulmasın istiyor gayet doğal bir şekilde. Ama bir yandan da, yeniliklere açık olmak gerekiyor. Belki 1980’lerde anlatılamayan, yeni tip bir hikaye anlatılacak? Bir ferahlık, bir tazelik gelecek belki; başka bir pencere açılacak bildiğimiz, aşina olduğumuz dünyaya. İki kategorinin de bolca örneklerini gördük; kaynak materyali alıp, yeni hiçbir şey katmadan gidenleri de, bambaşka bir yere götürenleri de. Parça parça ele almak gerek reboot’ları. Film film değerlendirmek gerek.

Mesela buyurun, Jumanji’yi ele alalım. İlk duyurulduğunda, aynı hikayenin baştan anlatılması lüzumsuz geliyordu bana. Çok yerinde, başlangıcı ve bitişi çok tatmin edici bir hikayeydi. Yine de “dur bakalım” diyordum ki, sonradan başrolün The Rock olacağı açıklandı. Pırlanta gibi bir insandır The Rock. Gerçekten, sosyal medyada en takip etmenizi önereceğim, en sevimli, en cana yakın duran Hollywood yıldızlarından biridir. Ama Jumanji için? Başrol olarak? Çok yanlış bir tercihti.

08 Jumanji

Şimdi bu kaygıların her birini giderebilecek bir haber var elimizde. Başrollerini The Rock ile birlikte Jack Black ve Kevin Hart’ın paylaşacağı yeni Jumanji filmi bir reboot olmayacak. The Rock bunu, Fast 8’in çekimlerinin bittiğini duyurduğu Instagram postunda resmen doğruladı. Film Alan Parrish’in hikayesini baştan anlatmayacak, o evrende geçen yeni bir öykü olacak. Detayları hâlâ henüz bilmiyoruz, ancak The Rock çekimlerin hemen başlayacağını da doğruladığı için, birkaç aya elimizde net bir şeyler olacaktır.

İşte bu her şeyi değiştirir. Bize soracak olursanız, Parrish’in hikayesini tekrar izleme ihtimali; bunu da belli ki yetenek seti çok farklı bir oyuncudan izleme ihtimali ne kadar üzücüyse, aynı evrende geçen yeni bir hikaye görmek de o kadar heyecan verici bir hareket. Parrish’ten yıllar sonra tekrar oyunun içine çekilen bir karakter olacaksa, bu da The Rock’ın kalibresinde yazılacaksa biz buna okeyiz. Siz ne diyorsunuz peki? Yorumları alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.