Hatırlayacaksınız, bundan aylar öncesinde Marvel çizgi roman dünyası şok bir haberle sarsılmıştı. Aslında şok dediğime bakmayın, Marvel’ın sık sık satışlarda sıçratma yaratmak için yaptığı bir şey; internetin kadın-erkek ilişkileri konusundaki garip çift taraflı hassasiyeti söz konusu olunca birden devasa bir olaya evrilmişti. Neydi mesele? Thor’un kadın olması elbette.

thor08

Marvel “yeni Thor kadın” demiş, sonrasına da hiç karışmamıştı. Bu yüzdende uzunca bir süre “kim bu?” diye dolanıp dolanıp durduk. Freyja mıydı, Brunnhilde miydi, Sif miydi, Lorelei mıydı, kimdi bu? En kötü Loki bile geldi bir noktada aklımıza, ama Marvel Nuh dedi peygamer demedi. En azından bugüne kadar. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan Thor #8’i bir şekilde ele geçiren okurlar, son sayfaya ulaştılar ve gerçeği buldular. Spoiler yemek istemeyen, bundan sonrasını okumasın!

Yeni Thor’umuz basbaya Jane Foster çıktı! Filmlerde Natalie Portman’ın canlandırdığı, çizgi romanlarda ise uzun bir süredir hem Odinson’un bir numaralı aşk ilişkilerinden biri olan, hem de Avengers ekibinin doktorluğu yapan Jane Foster, meğerse o lüle saçlı sarışın dişi Thor’muş. Bu mesele öğrenen hayranlarda garip bir tepkiye yol açtı, zira pek çok kişi, Marvel’ın biraz zoraki bir ters köşe yaptığına inanıyor.

thorreveal02

Mesele şu, yeni Thor’un Jane Foster olabileceği elbette insanların akıllarına gelmişti. Fakat Marvel, spesifik olarak Jane Foster’ın yatalak vaziyette kanserle mücadele ettiğini gözümüze soktuğu için, onu vakti zamanında elemiştik. Şimdi kanser hâliyle nasıl Thor’luk yapıyor, galaksiler arasında nasıl gidip geliyor onu muhtemelen bu hafta Thor #8 çıkınca öğreneceğiz. Ama bunun dışında en azından şunu net bir şekilde biliyoruz ki Foster Secret Wars sonrasında Thor kalmaya devam edecek, zira kendisinin yeni Avengers kadrosundaki resmi, aylar öncesinde paylaşılmıştı…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Engin Karakullukçu Reply

    Morvıl y u do dis… Bıktım artık şu bi karakterin 50 kişi tarafından paylaşılmasına.. Thor Thor’dur ulan. Jane Foster kim?! Birde yeni Avengers kadrosuna katılacakmış. Oldu, altına da bi tane götünden gökkuşağı çıkan unicorn verin tam olsun. Yeminle bıktım şu olaydan ya. Bi karakterin devamlılığını sağlamak bu kadar mı zordur ya. Zaten reset çekeceksin, adam akıllı yap abicim birşeyler ne bu böyle. Spider man tuttu diye bi ton farklı spider görmek zorunda mıyız,? Ya da Hulk güçlü diye oğluydu, torunuydu, dişisiydi illa bokunu çıkarmak zorunda mısınız? Hadi yaptın, bare ordan devamlılık sağla…

  2. GodOf Doubt Reply

    natalie portman oynayacaksa her şeyi kabul ederim 🙂

  3. Cenker Karace Reply

    Ben bu haliyle Jane Foster’ın worthy olup çekici kaldırmasını geçtim nasıl aya gittiğini merak ediyorum…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.