Bir kenara yazın, gelecek tüm yeniden yapımlar, devam filmleri, reboot’lar, tekrar çekimler, spin-off’lar, prequel’lar ve bilumum eklenti işler arasında en eli yüzü düzgün olanı yeni Ghostbusters filmi olacak. Seriye komple bir reboot çakıp, tamamen kadınlardan oluşan bir dörtlüyle hayranların karşısına çıkacak film uzun süredir yapım aşamasında; ondan da önce daha da uzun bir süredir fikir olarak larva dönemlerindeydi. Önce proje olgunlaştı, bir yönetmen bulundu, şimdi de ana dörtlü belli oldu.

Belli oldu diyoruz ama hâlâ tam olarak yüzde yüz resmi bir şey yok. Yani… Durumu şöyle açıklayalım, Paul Feig dört aktrisin resmini Twitter’dan paylaştı. Yani ok yaydan çıkmaya çok yakın. Fakat hâlâ kağıtlara ıslak imzalar atılmadı ve anladığımız kadarıyla aktrislerin başka işlere verdikleri sözler de var ve bunların arasında bir takvim boşluğu yaratılmaya çalışılnıyor. Muhtemelen bulunacaktır. Ghostbusters’dan söz ediyoruz, gerekirse diğer her şeyi bıraksınlar!

3115067

Bridesmaids ve The Heat ile son yılların en başarılı kadın başrollü komedilerinden ikisini yöneterek sağlam bir sükse yapan Paul Feig, bu kadroyu oluştururken orijinal filmden ilham almışa benziyor. Zira aynı ilk filmde olduğu gibi Feig da kadroyu skeç komedyenlerini ağırlıkta tutarak oluşturmuş. İlk filmde ana kadroda iki Saturday Night Live mezunu (Bill Murray ve Dan Aykroyd), bir de National Lampoon yazarı (Harold Aykroyd) vardı.

Burada da durum farklı değil. Feig ile daha önce çalışmış olan SNL mezunu Kristen Wiig, an itibariyle NBC’nin köklü Cumartesi gecesi programında hâlâ görebileceğiniz Kate McKinnon ve Leslie Jones dörtlü kadronun ilk üçü. Orijinal filmde skeç komedi geçmişinden gelmeyen bir Ernie Hudson vardı, burada da o farka sahip olan kişi Feig’in önceki iki filminde de çalıştığı Melissa McCarthy. Anlayacağınız Feig dört komik kadını bir araya getirmiş, yine alev topu yapacak gibi gözüküyor. Siz ne diyorsunuz? Yorumları alalım!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Jennifer Lawrence’ın filan adı geçiyordu, hem Rebel Wilson’da vardı ve Melissa McCarthy’den daha iyidir kesnikle. :/

    • Tutku Tuzlu Reply

      Rebel Wilson konusunda katılıyorum, McCarthy’den çok daha komik ve espri konusunda limiti yok.

  2. Tutku Tuzlu Reply

    Ghostbusters benim için kutsaldır. Dolayısıyla reboot’u ilk duyduğumda çok heyecanlandım. Hatta rahmetli Harold Ramis’in açıklamaları falan vardı, minimum CGI maksimum gerçeklik falan tarzı iyice gaza geldim. Ama Feig, kızlar toplandık senaryosu, kadro seçimi falan beni azıcık tedirgin ediyo açıkçası. Sıradan bir komedi filmine dönecekler diye çok korkuyorum. Kadronun espri yapılabilirliği (yazar burada “predictable”ı çevirmeye çalıştı.) fazla bariz gibi geliyo. McCarthy’e şişman esprileri, Wiig Bill Murray gibi davranıcak, McKinnon agresif olacak falan. Galiba Leslie Jones ana ekibin içinde olmayacak bir yan rol oynayacak ama kesin değil tabi. Ama tabi iyi çıksın istiyorum. Çocukluğuma yeterince darbe vurdun bre Hollywood..

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.