Marvel’ın tepelerdeki patronu Kevin Feige’ye, yeni bir MCU filmi çıkmıyorsa lansmanlar ve fuarlar harici ulaşmak zor. Adam senede iki üç film çıkartan bir stüdyonun başkanı, bu yüzden de genel olarak beyan vermeye ayıracak vakti olmayabiliyor. İşte o yüzden, şimdiki gibi film çıkışı öncesi dönemlerde yakaladınız mı, ortaya çok tatlı bilgiler bırakabiliyor. Mesela geçenlerde verdiği bir röportajda, yeni Spider-Man filminin daha önce gözükmemiş kötü karakterleri kullanacağını dile getirdi.

Meselenin evvelinde beş film olduğundan bu kadro bir hayli daralıyor elbette. Biz de Feige reyizin bu açıklamalarına istinaden, yeni solo Spider-Man filminde Marvel’ın kullanabileceği kötü karakterleri şöyle bir listeleyelim dedik. Dikkat: Liste tamamen bizce en olmaz karakterden, olanına doğru yükselmektedir. Tek tek de sebeplerini yazdık. Bu arada söylememize gerek yok, önceki beş filmde gözükmeyen kişileri aldık. Katılmadığınız, ekleyecekleriniz varsa, Geekmuhit ne güne duruyor, aşağıdan yardırın!

 

 

Vulture

01 Vulture

Kimdir, neyin nesidir?: Adrian Toomes Vulture karakterinin en yaygın bilinen versiyonu. Aslen Spider-Man’in en eski kötülerinden biri, The Amazing Spider-Man #2‘de galasını yaptı. Orijin hikayesi çok farklı şekillerde anlatıldı, ama genel olarak uçma gücü veren bir cihaz yapıp, bunun hakkını alamadığı için alayına atar için suç dünyasına giren bir karakter olarak resmedildi.

Oluru: Bizce çok düşük. Vulture Spider-Man’in kötüler galerisi içerisinde “komik olanlar” kategorisinde duruyor. Kalmış ki, MCU’da zaten benzer bir teknolojiyi Falcon için kullanıyorlar. Vulture’ın uçuş cihazını gösterip, Falcon’a bağlamamak da abes olur; bağlayıp işin içine Falcon’ı sokmamak da.

 

Hobgoblin

02 Hobgoblin

Kimdir, neyin nesidir?: En popüler versiyonu herhalde Roderick Kingsley’dir Hobgoblin’in. Çok da şaşalı olmayan bir orijin hikayesi var. Kendisi Green Goblin’e kafayı takmış bir moda tasarımcısı. Onun gizli sığınaklarından birkaçını buluyor, orada ele geçirdikleriyle Hobgoblin kılığına giriyor.

Oluru: Yine, bizce baya düşük. Hobgoblin de Vulture gibi komik kötüler arasında, ama komikliği, “E ulan zaten var bundan” kategorisinden ileri geliyor. Üstelik Green Goblin olmadan, Hobgoblin’in orijin hikayesini anlatmak inanılmaz saçma olur.

 

Chameleon

03 Chameleon

Kimdir, neyin nesidir?: Chameleon’ın gerçek adı Dimitry Smerdyakov. Kendisi bir Sovyetler Birliği vatandaşı. Kraven’in de üvey kardeşi. Chameleon Spider-Man’in ilk solo serisindeki ilk düşmanıydı, bu yüzden özel bir yere sahip. İlk çıktığında sadece çok iyi taklit yapabiliyordu, sonraları kendine bir serum enjekte etti, hakikaten şekil değiştirir bir hâle geldi.

Oluru: Orta ile düşük arası. Aslında karakterin bir sıkıntısı yok, görsel olarak da çok ilginç olduğu muhakkak. Ama Chameleon gibi bir şekil değiştiriciyi külliyata katmak, çözdüğünden çok problem yaratıyor. Zaten MCU şu an “e şu teknolojiyi kullansaydınız ya bu sorun için?” benzeri sıkıntı yaratan çelişkilerle dolu, işin içine bir de şekil değiştirici serum koymaya gerek yok.

 

Scorpion

04 Scorpion

Kimdir, neyin nesidir?: Gerçek ismi Mac Gargan. Kendisi geçirdiği bir test sonucunda Spider-Man’den daha güçlü bir hâle geliyor. Sonrasında üzerine mekanik bir akrep kostümü geçirip, Spidey’nin çekirdek kötülerinden biri hâlini alıyor. O da erken dönem kötülerden, doğumu için sadece 20 sayı beklemek zorunda kalmış.

Oluru: Orta. Scorpion’da görsel olarak bir problem yok, özellikle de Sony’nin geçen Amazing Spider-Man filminde Rhino ile yaptıklarını gördükten sonra. Orijin hikayesine ufak bir iki eklemeyle geçer not da alabilir. Sorun karakterin vasat olması. Scorpion’un ciddi anlamda bir parçası olduğu unutulmaz bir Spider-Man hikayesi gelmiyor aklıma. Genel olarak silik anlayacağınız.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Comment

  1. Demek ki tahminleriniz tutmuyormus. Cok dusuk ihtimal dediginiz vulture geldi. Bu arada falconla ne alakasi varsa cozemedim.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.