Star Wars söz konusu olduğu zaman ön plana çıkan karakterler hep bellidir. O meşhur üçlü, Han Solo, Luke ve Leia; elbette o meşhur ikili 3P-O ve R2, tabii ki tüm haşmetiyle Darth Vader; doğal olarak İmparator Palpatine, Obi-Wan, Yoda, Qui-Gonn gibi Force kullanıcıları… Bunların arasında hep birinin ihmal edildiğini düşünmüşümdür: Lando Calrisssian. Sadece iki filmde gözüktüğünden olsa gerek, Lando’yu çok fazla anmıyoruz muhabbet ortamlarında. Neden bilmiyorum.

C_lando calrissian-2

Vanity Fair’in röportajı konuya ışık tutup, serinin kıdemli yazarlarından Lawrence Kasdan’a kendisiyle ilgili bir soru sorana kadar da açıkçası Lando’nun neden yedinci film Star Wars: The Force Awakens’da olmadığını sorgulamamışım. Topluca sorgulamamışız yani hiçbir şekilde. Halbuki o da orijinal filmin kilit aktörlerinden biri, değil mi? Peki onun yeni Star Wars dünyalarında geleceği ne?

Kasdan açık ve net bir şekilde The Force Awakens’da Lando Calrissian’ın olmadığını dile getiriyor. Ama gelece yönelik ümitlerimizi de kesinlikle yeşertmek niyetinde. Kasdan’a göre “Lando hiçbir şekil ve vaziyette bitmiş değil.” Bu aktörün meseleyle ilgili daha önceki yorumlarını da destekliyor. Lando’yu oynayan deneyimli oyuncu Billy Dee Williams da sonraki filmlerden birinde görünebileceği imasını vermiş, alttan alta da Star Wars Episode VIII’i işaret etmişti.

jfn6ogb6oxdkopwnre7b

O dakikaya kadar Lando arzunuzu sakinleştirmek istiyorsanız hatırlatalım, çok kısa bir süre sonra ikinci sezonunun galasını yapacak olan Star Wars: Rebels’ın ilk sezonunda Lando karakterini bizzat Williams’ın sesiyle görmüştük. Lando’nun ikinci sezonda geri döneceğini de biliyoruz, fakat sanıyoruz 20 Haziran’da yayınlanacak olan The Siege of Lothal bölümünde değil, daha sonraki bölümlerde olacak bu. Peki ne diyorsunuz bu duruma geekdostlar? Lando’yu özledik mi, gelsin mi, yoksa “yahu olmasa da olur?” mu?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Comments

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.